İtirafa Rağmen Skandal Karar

Sakatlıklarla boğuşan Bursaspor’a PFDK’dan haber geldi. Genç oyuncu bilinçli kart görmesi sebebiyle kurula sevk edilse de disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığı için ceza verilmedi.

İtirafa Rağmen Skandal Karar

Bursaspor’un Karabük ile oynadığı maçta uzatmada gördüğü kırmızı kart ve Şenol Güneş’in ‘Trabzonspor maçında oynamak için görmüş olabilir’ sözlerinin ardından Josue Pesquera Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Kurul dün kararını verirken, bilinçli kart görme nedeniyle sevk edilmesine karşın disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından Josue’ye ceza verilmedi. 

TOPLAMDA 67 BİN TL

Buna karşın Bursaspor’a Karabükspor maçında taraftarın neden olduğu saha olayları sebebiyle 10 bin TL, çirkin ve kötü tezahüratın deplasmanda ilk kez gerçekleşmesi nedeniyle 45 bin TL ceza verildi. Karabük mücadelesinde 4 sarı 2 kırmızı kart görülmesinin ardından takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Timsah buradan da 12 bin TL ceza aldı. Yeşil Beyazlılar’a toplamda 67 bin TL ceza verildi.

Ünal’a 3 maç

Bursaspor 21 yaş altı çalıştırıcısı Mesut Ünal, Karabük ile oynanan karşılaşmada müsabaka hakemine hakareti nedeniyle 3 maç ceza aldı. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.