Merk: "Bu hareket penaltı!"

Galatasaray ile Trabzonspor'un karşı karşıya geldiği karşılaşmanın 51. dakikasında Semih'in Olcan'a yaptığı hareketin penaltı olduğu yayıncı kuruluşun yorumcusu Marcus Merk tarafından belirtildi.

Merk:

Süper Final'de Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanan ve 0-0'lık beraberlik ile sona eren karşılaşmanın 51. dakikasında Olcan Adın ile Semih Kaya arasında yaşanan pozisyon hakkında Lig TV'nin Alman yorumcusu Markus Merk 'penaltı' dedi. 


Türk Telekom Arena'da oynanan karşılaşmada sarı-kırmızılı taraftarların tepkisine maruz kalan Özkalfa'nın maçın ilk yarısında oldukça iyi bir performans sergilediğini ancak maçın 51. dakikasında Semih Kaya'nın Olcan Adın'a yaptığı hareketin penaltı olduğunu dile getiren Merk, "Semih kontrolsüz girdi, hakem penaltı vermeliydi" ifadelerini kullandı.


Karşılaşmanın 61. dakikasında Marek Cech'in Selçuk İnan'a yaptığı hareketin de klasik bir kırmızı kart olduğunu ve başka bir kararın düşünülemeyeceğini dile getirdi.


Olcan Adın ile Semih Kaya arasında yaşanan pozisyona bir yorum da Erman Toroğlu'ndan geldi. Merk'in görüşüne destek veren Toroğlu, Semih Kaya ile Olcan arasındaki pozisyonda Trabzonspor lehine penaltı verilmesi gerektiğini belirtti.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.