Nevzat Şakar'dan G.Saray'a Yaylım Ateşi

Asbaşkan Nevzat Şakar, golcü oyuncu Burak Yılmaz'ın Galatasaray'a transferine tepki gösterdi.

Nevzat Şakar'dan G.Saray'a Yaylım Ateşi

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'den sonra bugün de Asbaşkan Nevzat Şakar, golcü oyuncu Burak Yılmaz'ın Galatasaray'a transferine tepki gösterdi ve "Galatasaray zaten bunu hep yapıyor. Çok güvenilir bir camia olmadığını,zaten eskiden beri biliyorduk" dedi.

Asbaşkan Nevzat Şakar, gazetecilerle yaptığı sohbette, önce Tegelen kampını değerlendirdi. Kampın çok iyi şekilde, neşe, sevgi ve saygı kuralları içinde geçtiğini belirten Nevzat Şakar, "Futbolcularımız gayet iyi çalışıyorlar. Ortam çok güzel. İki hazırlık maçı yaptık. İkisi de oyuncuları durumları açısından faydalı oldu. Gayet memnunuz" diye konuştu.

GALATASARAY'I TOPA TUTTU

Kulüp Başkanı Şener'in Burak Yılmaz'ın Galatasaray'a transferi konusunda dün yaptığı ağır eleştirilere bugün de Asbaşkan Nevzat Şakar, devam etti. Galatasaray'ı topa tutan Asbaşkan Şakar, bu konuda şunları söyledi:

"Biliyorsunuz Burak, mukavelesindeki şartlardan dolayı istediği kulübe gidebilirdi ama o bize Türkiye'de oynamayacağının, oynarsa Trabzonspor'da oynayacağı sözünü verdi. Avrupa'ya gideceğini söylemişti. Demek ki Burak'ın sözü bu kadarmış. Buna diyecek bir şey yok. Galatasaray'a gelince; zaten bunu hep yapıyor. Çok güvenilir bir camia olmadığını zaten eskiden beri biliyorduk. Hiç hoş olmadı, yakışmadı."

"MADDEYİ KOYMAZSAK, MUKAVELEYİ İMZALAMAYACAKTI"

Burak'ın sözleşmesi imzalanırken (5 milyon euroya sadece yurtdışına gidebilir, maddesi koyulabilir miydi) şeklindeki bir yorumu da değerlendiren Asbaşkan Şakar, şunları söyledi:

"Bu maddeyi yurtdışı–yurtiçi ayrımı yapmadan koymazsak, mukaveleyi imzalamıyordu. Şartları buydu. Biz de bedavadan göndermektense en azından bu şekilde bir mukavele yaptık. Ama menajerler bu senaryoyu güzel hazırlayıp oynadılar. Kendilerini kutluyorum."

TRANSFER İÇİN KAMP SONU BEKLENECEK

Başkan Sadri Şener'in de gelişinin ardından teknik direktör Şenol Güneş'le transfer konusunda bir görüşme yaptıklarını vurgulayan Asbaşkan Şakar, şöyle devam etti:

"Şu anda bir talep yok. Ama biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şenol hoca, (Bu kampın sonunu görmemiz lazım) dedi. Onun için kampın sonuna kadar bekleme içindeyiz. Oyuncularımızın en son durumunu görüp ona göre karar verecek. Böyle bir talep olursa yerine getireceğiz."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ahmet Sağ - 5 yıl önce
hic galatasarayı topa tutmayın kardesim belliki bu adam bizde oynamak istemiyor gsyi istiyor 7.5 milyon ve 2 oyuncu verdiler reddedip baska kulube göndermeye calıstınız. kendiniz arandınız hic aglamayın