PFDK'dan Açıklama Geldi

Türkiye Futbol Federasonu Profesyonel Disiplin Kurulu'ndan açıklama...

PFDK'dan Açıklama Geldi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), yeni Futbol Disiplin Talimatı nedeniyle bazı kulüplerin seyircisiz oynama cezalarında değişikliğe Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sayfasından yapılan açıklamaya göre PFDK, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Bursaspor'un seyircisiz oynama cezalarını kaldırdı. Cezalar, para veya tribün kapama cezası olarak değiştirildi. İşte o maçlarla ilgili PFDK'nın aldığı yeni kararlar:

SİVASSPOR-TRABZONSPOR
Trabzonspor'a geçen sezonki Sivasspor maçıyla ilgili verilen 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası, 75 bin TL paraya çevrildi.

ESKİŞEHİR-TRABZONSPOR
BU maçla ilgili olarak Trabzon'a verilen 1 maç seyircisiz oynama ve 300 bin TL para cezası kupada infaz edilmek üzere tribün kapatma 
ve 30 bin TL olarak düzeltildi.

BURSASPOR-GALATASARAY
BURSASPOR'a verilen 1 maç seyircsiz oynama cezası kupada infaz edilmek üzere yine 1 maç seyircisiz oynama ve 5 bin TL para cezası olarak değiştirildi.

BURSASPOR-ELAZIĞSPOR
BU karşılaşmayla ilgili olarak Bursaspor'a verilen 2 maçı kendi sahasında seyircisiz oynama cezası tribün kapatma ve 200 bin TL para cezası olarak düzeltildi.

FENERBAHÇE-K.KARABÜK
F.BAHÇE'ye bu karşılaşmayla ilgili verilen 1 maç seyircisiz oynama ve 300 bin TL para cezası, tribün kapatma ve 200 bin TL para cezası olarak değiştirildi.

KAYSERİSPOR-FENERBAHÇE
FENERBAHÇE'nin 2 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 300 bin TL'lik para cezasının 75 bin TL para cezası olarak değiştirilmesi kararlaştırıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
salihh.saqlam - 3 yıl önce
Başakşehir maçı cezalı mı