Polisten Taraftara Orantısız Güç

Yarıda kalan maç sonunda protokol tribünü önünde toplanarak tezahürat yapan taraftarlara biber gazlı müdahale

Polisten Taraftara Orantısız Güç

Maçın yarıda kalmasının ardından protokol tribünü önünde toplanan çok sayıda taraftar, yaptıkları tezahüratlarla tepkilerini gösterirken, polislerin bir anda biber gazlı müdahalesiyle karşılaştı.

Ellerinde joplarla beraber taraftarın üzerine saldıran emniyet görevlileri, Trabzonspor taraftarının sabrını iyice taşırırken ortaya istenmeyen görüntüler çıktı.

Trabzonsporlu taraftarların polisin gösterdiği güç gösterisine rağmen, yöneticilerin olaya müdahale etmemesi üzerine, "taraftar burada yönetim nerede?" şeklinde tezahürat yaptı. Yönetimden beklediği desteği görmeyen taraftarlar, "yönetim istifa" şeklinde bağırdı.

7 ŞEHİRDEN TAKVİYE POLİS ÇAĞIRILDI

Stat çevresinde bekleyen gruplar, bazı yerlerde oluşturdukları barikatlarda ateş yaktı. Stat çevresine çok sayıda takviye polis gelirken "Akrep" diye tabir edilen araçlar da bölgeye getirildi. Çıkan olaylarda çok sayıda taraftar ve polis yaralandı. Trabzon Emniyeti, 7 şehirden gelen takviye polislere rağmen olayları durdurmakta zorlandı. Çok sayıda ambulans stada nakledildi. Polisin attığı gaz bombasından ve jop darbelerinden dolayı onlarca taraftar hastaneye kaldırıldı.

İŞTE OLAYLARIN VİDEOSU;İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.