Resmi Siteden Açıklama

Trabzonspor, hakkında açılan rutin soruşturma gereği UEFA'ya savunmasını sundu...

Resmi Siteden Açıklama

Trabzonspor, hakkında açılan rutin soruşturma gereği UEFA'ya savunmasını sundu...

16 Temmuz 2014 Çarşamba 14:00
Resmi Siteden Açıklama
 Trabzonspor, Fenerbahçe'nin şikayeti üzerine başlatılan rutin soruşturma sebebiyle savunmasını UEFA'ya sundu. Bordo mavili kulübün Hukuk Kurulu bu savunmada tüm bilgilerin UEFA'nın elinde olduğunu ve Trabzonspor'un yıllardır Avrupa Kupaları'na UEFA tarafından davet edildiği üzerinde durdu.

Trabzonspor kulübü konuyla alakalı olarak şu açıklamayı yaptı:

"UEFA tarafından Trabzonspor hakkında yürütülen soruşturma çerçevesinde, Hukuk Kurulumuz ve İsviçre’deki avukatlarımızın yaptığı ortak çalışmayla savunmamız hazırlanmış ve 14.07.2014 tarihinde UEFA’ya sunulmuştur. Belge, genel olarak usule dayalı beyanlar içermektedir.

Savunmada özetle, tüm bilgi ve belgelerin en başından beri UEFA’da olduğu ve zaten bunlara dayanılarak yöneticileri şike yapan Fenerbahçe Kulübü’ne UEFA tarafından ceza verildiği belirtilmiştir.

Ayrıca, Trabzonspor Kulübü’nün 2011-2012, 2012-2013 ve 2013-2014 yıllarında UEFA tarafından, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kabul kriterlerine uygun bulunarak davet edildiği açıklanmıştır.

UEFA Disiplin ve Kontrol Komitesi’nin iddiaları incelemek istemesi halinde ise esasa ilişkin savunmamızı yapmak için duruşma talep edilmiş, tanık ve delil gösterme hakkımız saklı tutulmuştur."
Son Güncelleme: 16.07.2014 14:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575