Sadri Şener Trabzonspor 'un Hisselerini Satıyor

Trabzonspor Başkanı olarak sattığı futbolcular yüzünden büyük eleştiri alan Sadri Şener 'in, kulübün hisselerini satarak gelir sağlaması tepkilerin büyümesine neden oldu.

Sadri Şener Trabzonspor 'un Hisselerini Satıyor

Satışlarla kulübün kasasına Burak Yılmaz'ın satışından elde edilen gelirin yaklaşık bir buçuk katı para girdi

Süper Toto Süper Lig'de bu yıl umduğunu bulamayan Trabzonspor, bir yandan da yaşadığı finansal darboğazı aşmak için çabalıyor. Lider Galatasaray'ın 16 puan gerisinde kalıp ciddi bir gelir kaybı yaşayan Bordo-Mavililer, borçlarını ödemek için ihtiyacı olan kaynağı hisse satarak yaratmaya çalışıyor. Karadeniz Fırtınası, 11, 25 ve 26 Şubat tarihlerinde toplam 17.2milyon liralık hisse sattı. Bu rakamneredeyse Burak Yılmaz'ın Galatasaray'a 5milyon Euro'luk (11.5milyon TL) satış bedelinin bir buçuk katı ediyor. Hisse satışı sonrası Trabzonspor'un şirketteki payı yüzde 72.04'ten yüzde 64.12'ye düştü. Aslında satışlara neden olan kötü finansal tablo Trabzonspor’un bilançosunu onaylayan denetimşirketinin şartlı onayında da yer alıyor. Şöyle ki, şirket haziran-kasım dönemini kapsayan bilançoyu onaylarken “Şirketin kısa vadeli yükümlülükleri dönen varlıklarını 155.8milyon TL aşmış ve 25.5milyon TL zarar yapmıştır. Bu durum şirketin devamlılığını sürdürebilme kabiliyetine ilişkin önemli ölçüde belirsizliğin bulunduğunun göstergesi olabilir” ifadelerini kullanmıştı.İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ABDURRAHMAN BEŞİR - 4 yıl önce
sayın başkan işini adam gibi yapsa kendi işini iflas etmezdi. şirketinin evrakları bile istanbul gültepede ara sokakta bir depo tutmuş orada duruyor.kardeşi ve trabzonspor olmazsa hem yanlız hemde aç kalırdı.
Avatar
Fatih Bilgin - 4 yıl önce
sadri başkan adam gibi geldin adam gibi gitmesinide bil yeter yani
Avatar
Emircan Şentürk - 4 yıl önce
artık yeter sadri,yürü git bu takımdan.
Avatar
asfdsdsdf - 4 yıl önce
adam trabzonu satıyo resmen abii böyle bişey olamaz yaaa gitsin artıkk yeterrr