Sadri Şener'den Trabzonspor'a Büyük Zarar

Kendi döneminde ödemedi. Trabzonspor’un borçlarına yeni borçlar bıraktı…

Sadri Şener'den Trabzonspor'a Büyük Zarar

Trabzonspor Başkanlığı döneminde tarihin en büyük harcamalarına imza atarak, kulübün ekonomik olarak omurgasını kıran eski başkan Sadri Şener, başkanlığının son dönemlerinde aldığı eleştiriler karşısında  "Borsada şirketleri birleştirdik. Trabzonspor’u temettü ödemekten kurtardık. Bu sayede Trabzonspor’a yaklaşık 300 milyon lira kazandırdım" diyerek kendisini Trabzonspor'a en çok kazandıran kişi olarak ilan etmişti!

Ancak mahkemede ki dava bitmeden kamuoyunu yanlış bilgilendirme yolunu seçen Şener’in doğru konuşmadığı Yargıtay kararı ile ortaya çıktı.

Şener kendi döneminde borsadaki hissedarlara temettü dağıtmamış ve o dönem sözde 31 trilyon lira tasarruf sağlanmıştı.

Şimdi mahkemenin(Yargıtay) verdiği son karara göre bu durum yasal değil ve Trabzonspor 2011 yılından bu yana ödenmemiş temettü paralarının gecikme faizleri ile hissedarlara ödenmesine hükmetti. Şener’in bu son marifeti ile bugünkü yönetim yaklaşık 120 trilyon daha bir borç yükü altına girmiş oldu. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Sİnan - 2 yıl önce
Neyin pazarlığı bu.Başkan Tolunaya verilecek 1.8 miyon euro yu üstünü örtmek için haber çıkarttırıyor.Yazık ya hepsi aynı bunların
Avatar
taraftar - 2 yıl önce
sadri şener trabzonspor; gelmiş geçmiş en büyük başkandir. şike süreci bile ibrahim hacıosmanoglu kadar zarar vermemiştir,taraftar görmeye başladı.
Avatar
Volkan - 2 yıl önce
is birligi icerisinde olan sadri ve haci birlikte yediginiz paralarin rakami bu mudur?