Şampiyonluk Anıtının İsmi Bakın Ne Oldu

Günlerce gündemden düşmeyen anıt konusunda sürpriz değişiklik

Şampiyonluk Anıtının İsmi Bakın Ne Oldu

Trabzon'da Kültür Araştırma Kurulu'nda 8 'hayır' oyuna karşılık 16 'evet' oyuyla şehir merkezine şike heykeli yapılması için onay çıktı. Anıtın adı: 'Temiz Futbol'.

Trabzonspor'un efsane futbolcularından Serdar Bali, 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasının temsili anıtı için Trabzon Belediyesi'ne başvurmasının ardından konuyu görüşen, Kültür Araştırma Kurulu, anıtın yapımı için onay verdi.

Trabzonspor'un 2010-2011 sezonunda şike ile şampiyonluğun elinden alındığını öne sürerek, şehir merkezinde anıt dikilmesini isteyen Trabzonspor’un efsane futbolcusu Serdar Bali ve bordo-mavili taraftarların talebi Trabzon Belediyesi Kültür Araştırma Kurulu’nun 8 hayır 16 evet oyuyla kabul edildi. Kuruldan tavsiye olarak çıkan bu karar Trabzon Belediye Meclisi gündemine gelecek ve onay çıkması halinde Trabzon’da belirlenecek olan bir yere anıt dikilecek.

Trabzon Belediye Meclisi’nden karar çıkmasının ardından yapılacak olan anıtın şekli konusunda yarışma düzenleneceği belirtildi.

ŞEKLİ NASIL OLACAK?

Kurulda ki 24 üyeden 6'sının 'hayır' oyuna karşı 16 'evet' oyuyla Bordo-Mavili taraftarların Trabzon'a şike heykeli dikilmesi teklifi kabul edildi.

Tavsiye kararının Belediye Meclisi'nde görüşüleceğini kaydeden Hüseyin Turan, 'Muhtemelen mart ayı toplantısında konu onaylanacak, ardından da anıtın nereye dikileceğine karar verilecek' dedi.

ŞİKE heykeline onay çıkmasının ardından şimdi de anıtın özellikleri tartışma konusu yarattı. Turan,  'Anıt için oluşturulacak jüri, yapılan başvuruları değerlendirecek ve nasıl bir anıt yapılacağına karar verecek' ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
abdullah cavdar - 4 yıl önce
o hayır diyen şahısları merak ediyom
Avatar
guguc kerim - 4 yıl önce
anıtın ismi türkiye şikeci fenerbahce türkiye futbol fetarasyonu 2010 2011şampiyonu trabzonspor
Avatar
sedat ayvaz - 4 yıl önce
bir heykel bu kadar konu oluşturmamalı artık kararın verilmesi ve çoktan o heykelin dikilmesi gerekirdi. trabzon ve trabzonspor'un çıkarları söz konusu oldumu neden bu kadar ağırdan alınıyor anlamış değilim içimizdeki irlandalılar artık ellerini bu şehirden çekmeli
Avatar
61 - 4 yıl önce
8 hayiri veren trabzonsporlu değil ben bunu bilrm !
Avatar
MEHMET AKSU - 4 yıl önce @abdullah cavdar
dusmusler heykel peşine kume gidiyoz be kume
Avatar
ercan yılmaz - 4 yıl önce
o hayır dıyenlerı cok merak ettımya dogrusu...paranın değil alınterının anıtı

Avatar
Barış AYDOĞDU - 4 yıl önce
hayır diye o 6 kişi kim isimleri açıklansın böyle ziğniyettekilermi trabzonun yararına çalışacak yazıklar olsun ..şu heykelide bir an önce dikin başka bişe olsa hemen yaparsınız söz trabzonsporamı gelince ağırdan alıyorsunuz,unutmayınki sizler gidersiniz ama trabzonspor hep burada
Avatar
Alperr - 4 yıl önce @abdullah cavdar
hayır diyen seklz kişinin ismi açıklansın