Savaşmayı severim

"Beni 2 şey ikna etti; Biri Zokora, diğeri Trabzon'un savaşçı yapısı. Gençlere bilgilerimi aktaracağım Şampiyonluk yaşamak istiyorum"

Savaşmayı severim

Trabzonspor, İngiltere'nin Leicester City takımından transfer ettiği Souleymane Bamba ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen törende konuşmasına Türkçe, "Burada olmaktan çok mutluyum, umarım yakında Türkçe konuşurum" sözleri ile başlayan 27 yaşındaki Sol Bamba şöyle devam etti: "Transferde beni ikna eden 2 unsur vardı. İlki yakın çevreme danıştığımda herkes olumlu şeyler söyledi. Zokora'nın burada olması beni ikna etti diyebilirim.

5 YILDA 5.2 MİLYON EURO ALACAK
Diğer unsur Trabzonspor'un büyük hedeflere gitmesiydi. İstanbul kulüplerine karşı tarihi boyunca mücadele verdiğini ve başarı elde ettiğini biliyorum. Böyle bir kulübün parçası olmak benim için önemli. Sert bir lig olduğunu biliyorum. Buna hazırım. Gençlere yol göstereceğim. Şampiyonluk yaşamak istiyorum." Bamba, 5 yılda toplam 5.2 milyon euro garanti ücret alacak. Leicester'e 750 bin sterlin ödenecek.

SAHADA OLMAMALI
"Neler olduğunu az çok biliyorum. Yorum yapmam doğru olmaz. Bunlar olmaması gereken hareketler"

GEREKENİ SÖYLEDİ
Sol Bamba, geçen sezon Zokora ile Atletico Madrid'e transfer olan Emre Belözoğlu arasında yaşanan 'ırkçılık' tartışması içinse, "Benim yorum yapmam doğru olmaz. Neler olduğunu az çok biliyorum. Zokora adına konuşmam doğru değil. O, söylenmesi gerekenleri söyler. Bunlar sahalarda olmaması gereken hareketler" ifadelerini kullandı.

5 YILLIK KADRO KURDUK
Törende konuşan yönetici Emin Kahraman ise, Bamba'yı takım yetkililerinin uzun süredir izlediğini belirterek, "Transfer ettiğimiz için mutluyuz. Ülkemizde ön plana çıkan yerli oyuncuları alıyoruz. En az 5 yılın takımını oluşturuyoruz. Gelen gideni aratır denir ancak Bamba ile gelenlerin gidenleri aratmayacağını düşünüyoruz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.