Sezonu Resmen Kapattı

Hacıosmanoğlu'nun telefon cezası onandı

Sezonu Resmen Kapattı

 Tahkim Kurulu, PFDK tarafından cezaya çarptırılan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun 'telefon' cezasını onadı.

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe - Trabzonspor karşılaşması sonrası PFDK tarafından cezaya çarptırılan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yöneticiler Yakup Aslan ve Ali Uzunay ile Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu'nun cezalarını onadı.

Her iki kulübün de duruşma ve tanık taleplerini de reddeden Tahkim Kurulu, Hacıosmanoğlu'nun farklı açıklamalarından dolayı aldığı toplam 180 günlük hak mahrumiyeti cezasını yerinde görürken; Mahmut Uslu'nun da 45 gün hak mahrumiyeti cezasını da kesinleştirdi.

Kurul, Trabzonspor yöneticisi Ali Uzunay'a PFDK tarafından sportmenliğe aykırı haraketten verilen 28 günlük hak mahrumiyeti cezasını nevini değiştirerek hakaretten 28 gün olarak karara bağladı.

TELEFON CEZASI ONANDI

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Fenerbahçe - Trabzonspor maçından 1 gün önce hakem Bülent Yıldırım'ı aramasından dolayı, PFDK tarafından verilen 60 gün hak mahrumiyeti cezasının hukuksuz ve yersiz olmasına karşılık yaptığı itiraz da Tahkim Kurulu tarafından reddedilmiş oldu.

Hacıosmanoğlu, bir gün önce düzenlediği basın toplantısında "Benim, hakemi aramamla ilgili TFF talimatında bir düzenleme yok, kaldı ki TFF de bu olaydan sonra talimatı değiştirdi ve olmayan bir maddeden bana ceza verilemez. Tahkim Kurulu mutlaka bunu kaldıracaktır." açıklamasını yapmıştı ancak Tahkim Kurulu, "hukuksuz" iddiasına karşılık cezayı hukuki bularak onamış oldu.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.