Şov Yapmayacağız Paramıza Göre Adam Alacağız

Asbaşkan Nevzat Şakar net konuştu.

Şov Yapmayacağız Paramıza Göre Adam Alacağız

 Şakar, yaptığı açıklamada, kadrolarına teknik heyetin raporu doğrultusunda Gençlerbirliği'nden Yasin Öztekin, Bucaspor'dan Emre Güral ve İngiltere'nin Liechester City Kulübü'nden Souleymane Bamba'yı kattıklarını anımsattı. 

Transfer çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Şakar, ''Transferde şu kadar oyuncu alacağız diye bir sayımız yok. Biz kulübün bütçesine göre hareket edeceğiz. Şova yönelik değil, takıma katkı sağlayacak transferler yapacağız. Kaliteli takıma katkı sağlayacak oyuncular alacağız. Yıldız derken neye göre yıldız- Bizim için önemli olan futbolcunun takıma faydasıdır. Kulübün ekonomisi doğrultusunda çok dikkatli hareket etmek durumundayız'' dedi. 

Eskişehirsporlu Alper Potuk'un transferi konusunda yeni bir gelişmenin olmadığını belirten Şakar, ''10 gün önce Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal ile görüşmüştük. Bonservis bedeli için 5 milyon avro istemişlerdi ve görüşme kesilmişti. Yeni bir gelişme olmadı'' diye konuştu. 

Şakar, Sivasspor ile sözleşmesi sona eren Eneramonu'nun sürekli basında Trabzonspor'a transfer olacağı şeklinde haberlerin çıkmasına ilişkin olarak ise ''Biz bu futbolcu konusunda herhangi bir görüşme yapmadık. Menajeriyle dahi bir görüşmemiz olmadı'' ifadelerini kullandı. 

-Burak'ın durumu- 
Şakar, daha önce takımdan ayrılıp Avrupa Kulüpleri'nden kendisine gelecek teklifleri değerlendirmek istediğin söyleyen Burak konusunda hiçbir kulübün kendileriyle şu ana dek temasa geçmediğini kaydetti. 

Burak'a ''Takımdan ayrılırsan üzülürüz. Seni kadromuzda yine görmek istiyoruz'' dediklerini ifade eden Şakar, ''Ancak sözleşmesinde 5 milyon avro bedeli ödenmesi halinde serbest kalır maddesi var. Bir kulüp ödemesi halinde serbest kalır. Ancak şu ana dek böyle bir kulüp bizimle temasa geçmedi veya bu parayı yatırmadı'' diye konuştu. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.