"Sözümüzü Tutmalıyız"

Trabzonspor kadrosunun tek hedefi şampiyonluk

"Sözümüzü Tutmalıyız"

 Teknik direktör Ersun Yanal sezon sonu görüşmede Başkana, “Hedefimiz ne?” diye sordu, Hacıosmanoğlu düşünmeden yanıt verdi: Şampiyonluk. Bordo-Mavililer'in hocası, “O zaman ben de şampiyonluk transferleri istiyorum” mesajını verdi, yönetim de bu hedefle düğmeye bastı. Fırtına, Mbia ismiyle transfer çıtasını nereye koyduğunu gösterirken, gündemdeki oyuncuların tamamı, büyük hedefle aynı paralelde.

Trabzonspor sezonu beklentilerin uzağında tamamlayıp 2015-2016’nın planlarına ise çok erken başlarken, gündeme her geçen gün yeni bir yıldız geliyor. Bordo-Mavililer’in listesindeki isimlerin şöhreti ve Avrupa piyasasındaki konumu ilk etapta onları ulaşılmaz gibi gösterse de Trabzonspor’un hedefiyle birebir örtüşüyor. Çünkü Karadeniz ekibinde yönetim ve teknik heyetin olmazsa olmazı, gelecek sezon şampiyonluk.

‘Sözümüzü tutmalıyız’

Sezon bitmeden 1 hafta önce başlayan zirvelerde teknik direktör Ersun Yanal’ın hep aynı vurguyu yaptığı öğrenilirken, bunları zaman zaman medya ile de paylaşması dikkatlerden kaçmadı. Başkan ile yapılan görüşmelerde Yanal’ın, “Transfer belki de işin en basit ayaklarından biri. Önemli olan bizim bir plan yapmamız, gerçekçi hedefler belirleyip, planı da buna göre yürütmemiz lazım” sözlerine Hacıosmanoğlu’nun, “Bizim planımız da hedefimiz de tek şey için; şampiyonluk. Bu sezon koyduğumuz hedefin uzağında kaldık. Bunda senin tek başına bir sorumluluğun yok. Ancak gelecek sezon için benim olmazsa olmazım camiama, bana inananlara verdiğim sözü tutmak” yanıtını verdiği öğrenildi.

‘Hem sahada hem kasada’

Yanal ise bu konuşmada şekillenen ‘şampiyonluk’ hedefi üzerine şu net taleplerde bulundu: Bizim kadromuzda çok iyi oyuncular da var, Trabzonspor formasını giyemeyecek kapasitede olanlar da. Zaman zaman makasın ucu çok açılıyor. Giren ile çıkan, birbirinin alternatifi olan futbolcuların farkı bu kadar olmamalı. O yüzden eğer şampiyonluk hedefiyle yola çıkacaksak buna uygun oyuncular almalıyız. Bu bize hem sahada hem de kasada kazandırır.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Scarface - 2 yıl önce
Haci acele et.. Birak salata oyuncularida adam gibi 3-5 futbolcu al artik...