Temiz Futbol İçin Her Cumartesi Taksim'e

25 Haftadan beri Vicdan Rengi Formalar ile Taksim Meydanında eylem yapan TEMİZ FUTBOL Gönüllüleri 22 Eylül 2012 Cumartesi günü Saat:15.30 da yine Taksim’de olacak.

Temiz Futbol İçin Her Cumartesi Taksim'e

“Yeşil Sahada da Adalet Platformu” üyeleri, başlattığı “Temiz Futbol” isteğini dillendirmeye devam ediyor.Eylem gurubu adına yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi

Şike girişimlerinin “Sahaya yansımadı” denilerek örtbas edildiği ve cezalandırılmadığı süreçte TFF’nin görmezden geldiği, UEFA’nın adaleti geciktirdiği bir ortamda zedelenen ‘adalet’ kavramının önemini yeniden hatırlatmak için başlattığımız sivil direniş 25. Haftasını doldurdu.

25 haftadan beri her CumartesiTaksim Meydanı’nda  toplanan100 kadarTemiz Futbol gönüllüsü olarak ellerimizde taşıdığımız Türkçe ve İngilizce pankartlarla yaşanan bu kirli sürecin unutulmaması için mücadele veriyoruz.

Yaşamın her alanındaki adaletsizliğe olduğu gibi sportif arenadaki adaletsizliğe de karşı olan herkesi, temiz futbol özlemi duyan tüm taraftarları, vicdan sahibi tüm aydınları, ve basın mensuplarını bu eyleme davet ediyoruz.

Gelin Futbolda şikeye dur demek için “Vicdan Rengi Formalarımızla”Saat 15:30’daTaksim Meydanındabuluşalım.

  • Yeşil Sahada da Adalet Platdormu
  • Türkiye Fair Play Platformu
  • Trabzon Fikir Kulübü

Tarih-Yer: 22 Eylül Cumartesi-Saat:15.30 Taksim Meydanı


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.