"TFF, Eninde Sonunda Gereğini Yapacak"

Şike sürecinde Trabzonspor'un avukatlığını üstlenen Nusret Yılmaz, Yargıtay'ın kararıyla ilgili olarak, “Beklenen oldu. Bugün, yarın, eninde sonunda TFF, UEFA baskısıyla gereğini yapacak” dedi.


 Yargıtay’ın şike süreciyle ilgili kararını vermesinin ardından gözler Trabzonspor cephesine çevrildi. İbrahim Hacıosmanoğlu, önümüzdeki günlerde yönetim kuruluyla bir toplantı yapacak. Bu toplantıya kulüp avukatları da katılacak ve bundan sonra izlenecek yol haritası belirlenecek. Şike davasında Trabzonspor’u savunan avukatlardan Nusret Yılmaz, bundan sonraki süreçte yaşanabilecekleri Trabzonajans.com’a değerlendirdi. Yılmaz, “Bu karar bizim açımızdan malumun ilanıdır. Gerekçeleri incelediğimizde, hüküm ve gerekçenin uyumlu olduğunu görüyoruz. Bu dosayı inceleyen vicdan sahibi hiç bir kişi tarafsız yaklaştıktan sonra şikenin varlığını inkar edemez” ifadelerini kullandı. TFF’nin yönetimi ve teşekkülü dikkate alındığında, sportif anlamda hukukun Avrupa’dan Türkiye’ye geleceğini her zaman söylediklerini belirtti.

‘Oyunun patronu UEFA’

Nusret Yılmaz, TFF’nin kuruluş kanunu ve ana statü olarak UEFA-FIFA talimatlarıyla CAS kararları ve talimatlarına bağlı olduğunu hatırlattı. Yılmaz, “Bu konuda seçenek hakkınız yok. Onların bu kararlarını uygulamakla mükellefsiniz aksi takdirde yaptırımlarla karşılaşmak zorundasınız. Oyunun patronu UEFA’dır. Bugün, yarın, eninde sonunda TFF muhtemeldir ki UEFA’dan baskı göreve ve gereğini yerine getirecektir” diye konuştu. 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mert aydin - 3 yıl önce
Sabrimiz kalmadi malesef...gerci bu saatten sonra gelen kupa olmaz olsun. Icimizdeki hevesi zamaninda caldilar
Avatar
Ergün Özşahin - 3 yıl önce
Özerk olmak alenen suç işlemek hakkı bahşetmez Ha zimmete para geçirmişsiniz ha talimatları ya da mahkeme kararını uygulamamışsınız fark yok yargılanırsınız kurumunuzun Özerk olması yargılanmaya engel değildir. Eski yönetim, TFF kurulları ve şimdiki TFF yönetimi alenen görevi kötüye kullanmak suçunu işlemişlerdir mahkümiyet kararı TFF yi bağlar TFF Türkiye'nin kurumu tıpkı Mahkemelerin ve Yargıtay'ın olduğu gibi