TFF Sabırları Taşırdı!

Türkiye Futbol Federasyonu verdiği kararlar ile Trabzonsporlu taraftarları çıldırtmaya devam ediyor.

TFF Sabırları Taşırdı!

Havaların sıcaklığı nedeniyle gündüz maçıyla sezona başlangıç yapmak istemeyen Trabzonspor'a olumsuz yanıt veren TFF, bu sezon Trabzonspor'a ilk dakika golünü atmıştı.Daha sonrasında resmi sitede 61'i görmemezlikten gelerek metin yayınlayarak Trabzonsporlu taraftarları iyice ateşlendirdi.

Trabzonsporlu taraftarlar sosyal medyada toplanarak Yıldırım Demirören'i istifaya davet etti.

Ayrıca Trabzonspor " 
TFF’den kulübümüze maksatlı tavır " başlığı altında bir bildiri yayınladılar.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan Spor-Toto Süper Lig 1. hafta programı futbolseverleri nasıl bir sezon beklediğinin de göstergesi olmuştur.

Kulübümüzün önceden uyarısı ve talebine rağmen, ilk hafta müsabakalarından sadece Trabzonsporumuz’un maçının gündüz 17.00’ye alınması taraflı, maksatlı, planlı bir görüntü vermektedir.

Açıklanan programa göre hafta sonu karşılaşmalarından üçü 21.45, ikişer tanesi 21.00 ve 20.00, biri ise 19.30’da oynanacaktır.

Bu tabloya göre Trabzonsporumuz’a karşı bilinçli olarak yapıldığına inandığımız haksızlık apaçık ortadadır.

Yine federasyon planlamasında, talebimizde vurguladığımız gibi Elazığspor – Fenerbahçe maçının İzmir Atatürk Stadı’na alınması da ayrıca dikkat çekici bir durumdur.

Federasyonun bu tavrı FIFA ve UEFA’nın üzerinde ısrarla durduğu sporcu sağlığını tamamen hiçe sayan bir yaklaşım tarzı olduğu gibi bu müsabakada yaşanması muhtemel olumsuzluklardan da kendilerine sorumluluk yüklemektedir.

Ülkemizde yaşanan şike süreci boyunca olduğu gibi, ardından mahkeme kararındaki apaçık ifadelere rağmen kılını dahi kıpırdatmayarak her şeyin üstünü örtme yolunu tercih ederek hukuğu hiçe sayan bu anlayışın, bilinç altındaki psikolojiyle son olarak insan sağlığını dahi göz ardı edebilecek bir eylem yolunu tercih etmesi, bizleri futbol adına nasıl bir geleceğin beklediğinin habercisidir.

Seçildiği günden bu yana yanlı davranan, belirli kulüpleri kayıran, yönetmeliklere aykırı adımlar atan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun futbolumuza ne büyük zararlar vereceği daha ilk günden gözler önüne serilmiştir.

Belli ki bu federasyonun görevde kalmaya devam etmesi, ilerleyen süreçte çok daha büyük sorunları beraberinde getirecektir.

Bu nedenle federasyon yönetim kurulu ya kendine çeki düzen vermeli ya da adil yönetemeyeceği sorumluluklarla ilgili gereğini yapmalıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
efe - 5 yıl önce
bence saçmalıyoz bizi sevmedikleri doğru ama gündüz maçı karabükden kanaklanıyor yakn zamanda baaşka istanbul takımı karabükteki maçı başka stada alınırsa o zaman doğrudur
Avatar
kanunsuz61 - 5 yıl önce
bu adam azizin oğlu.baba lafından kolay kolay çıkmaz hayırlı evlat.aziz boşuna demiyor tüp kafali diye.harbi tüper kafa
Avatar
yabancı61 - 5 yıl önce
bize has oluyor boyle yonetılen bır kulube az bıle sagır sultan bılıyordu tff baskan kılıklık kısının ne oldugunu da bızınkıler mı bılmıyordu.daha bu baslangıc devamı gelecek
Avatar
ramazan polat - 5 yıl önce
tff degil fbff adı hala anlamadık.
Avatar
Kemalettin Günaydin. - 5 yıl önce
trabzonspor mücadelesini her kulvarda devam ettirmesi lazim.ve biz taraftarlar da hep takimimizin yaninda olmaliyiz.istanbulun hakimiyeti son bulmali,biz örnek bir takimiz ama örnek alan yok malesef,bizim ayricaligimiz adalet istemek olmali.