Flaş Haber
Kapat

Trabzon Fikir Kulübü Yaşanan Olaylara Sessiz Kalmadı

Trabzonspor ve Türkiye için düzenlediği eylemler ile dikkat çeken Trabzon Fikir Kulübü'den basın açıklaması yapıldı

Trabzon Fikir Kulübü Yaşanan Olaylara Sessiz Kalmadı

Trabzonspor ve Türkiye için düzenlediği eylemler ile dikkat çeken Trabzon Fikir Kulübü'den basın açıklaması yapıldı

15 Ocak 2013 Salı 16:06
Trabzon Fikir Kulübü Yaşanan Olaylara Sessiz Kalmadı

1999 yılından beri Trabzon adına lobi faaliyetleri yapan Trabzon Fikir Kulübü, son günlerde Trabzon şehrinin ve Trabzonspor‘un toplumsal bir linçe tabi tutulduğunu görüyor ve şike sürecinin sorumlularının bağırarak, çağırarak haklı duruma geçemeyeceklerini düşündüğünden bu konu hakkındaki görüşlerini bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyurmayı gerekli görmüştür.
Trabzon Fikir Kulübü ‘nün konu ile ilgili basın açıklaması aşağıdadır.

BASIN AÇIKLAMASI

“AHLAKLI İSYAN” HIRSIZLIĞA GALİP GELECEK

Türkiye’de sportif barışın altına dinamit koyanlar, suçu başkalarına yükleyerek, bağırıp çağırarak sorumluluktan kurtulamazlar. Suçlular cezasını çekmeden sportif arenada huzur aramak beyhudedir. Türk sporuna, tarihin en utanç verici sürecini yaşatanların kahraman muamelesi gördüğü yerde, ahlak sahibi insanların ADALET çığlığı kulaklarında çınlamaya devam edecektir.

3 Temmuz 2011 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti dünyanın en büyük şike operasyonuna şahit olmuş ve on binlerce sayfalık belge ve delil eşliğinde bu şikeye karışanlar Türk yargısına havale edilmiştir. Yüz yıla yakın hapis cezası yatması beklenen şikeciler, bir gece yarısı yapılan kanun değişikliği ve TFF’da kurul ve yönetmeliklerin değiştirilmesi ile dışarı salınmıştır. Bu hukuk katliamı bağırsakları temizlenen Türkiye’de sportif arenadaki çetelerin Türk sporunu teslim alması ile sonuçlanmıştır. Tüm bu katliam yaşanırken “Sözde Türk Aydını” ise başını kuma gömerek olanı biteni sadece izlemiş ve mağdur ile zalim arasındaki farkı dahi görmezden gelmiştir
Şike sürecinin baş aktörleri Türk spor camiasında daha etkili ve güçlü pozisyonlara gelirken, sürecin baş mimarları adeta hukuk devletine meydan okurcasına TFF’yi basabilmekte, medyaya ve futbolun diğer paydaşlarına ayar verebilmektedir. Süreci yönetmesini beklediğimiz kurum ve kuruluşlar ise fiilin unutulması için süreci zamana yaymayı tercih etmektedirler.

Geçtiğimiz Pazar günü 1461 Trabzon takımı ile FB Kulübü arasında oynanan Türkiye Kupası gurup maçından sonra FB Kulübü’nden yapılan talihsiz açıklama ve hemen ardından şike sürecinde de aktif görev alan belirli mahfillerin yürüttüğü PR kampanyası suçluların güçlü olmaya cesaret edebildiği olaylara en iyi örneklerden biri olarak karşımıza çıkmıştır.

Hırsızlık ve dolandırıcılık gibi adi suçlardan sayılan şikeyi suç olarak görmeyen zihniyet, hakkını hukuk yolu ile aradığı halde egemenlerin gücüne yenilen Trabzonspor taraftarının ahlaklı isyanını küçük görmeye çalışmaktadır. Unutulmamalıdır ki toplumsal bir linçe tabi tutulmaya ve ötekileştirilmeye çalışılan bir camia, milyonların gözü önünde çalınan hakkını sadece hukuk yollarına riayet ederek aramaktadır. Şikeden rahatsız olmayıp pet şişeden rahatsız olanların, Trabzonspor camiasının dünyaya emsal teşkil eden bu ahlaklı isyanından rahatsızlık duyması bizleri şaşırtmamaktadır.

Bu vesile ile 1461 Trabzon- FB maçında meydana gelen sportif ahlaka yakışmayan olayları da tasvip etmediğimizi ve olaylara karışanların, tahrik edenlerin cezalandırılmasını beklediğimizin bilinmesini isteriz. Dünyanın en büyük ahlaklı isyanlarından birini para ile gemisini yüzdürenlerin PR kampanyalarına kurban ettirmeyeceğimizin de bilinmesini isteriz.

Yine bugün ulusal bir gazetede şike ve şikecileri aklamak üzere yürütülen PR kampanyasının profesyonel ellerinden çıktığı her halinden belli olan bir haber-yoruma yer verilmiştir. Şike suçlularını kamuoyuna mağdur ve şirin göstermek ve Trabzon şehrini ve de insanlarını karalamak üzere kurgulanan bu haber ve yazıların arkasındaki güçlerin kim ve kimler olduğunu isim isim bilmekteyiz.
Türkiye kamuoyu bilmelidir ki; Trabzon Fikir Kulübü 5 bin yıllık bir kadim medeniyet şehrinin emeklerini çalarak, hukuksal katliamlara tabi tutarak ötekileştirenlerden kanun ve demokratik haklar çerçevesinde hesap sorulacaktır. Bin yıl sürecek bu ahlaklı isyan önüne kattığı her türlü pisliği tarihin karanlık dehlizlerine gömecektir.

Tarih, Trabzon şehrinin bedeli ne olursa olsun sermayeye, güce ve baskıya boyun eğmediğine şahittir ve şahit olmaya devam edecektir.

Trabzon Fikir Kulübü

Son Güncelleme: 15.01.2013 17:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ts 2013-01-15 18:28:59

FIFA’nın Interpol aracılığıyla yapacağı ikinci toplantı 6 – 7 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek.bu organizasyona TRABZONSPOR taraftarları ne hazırlık yapıyorlar.ŞİKE protestosu olacakmı.

Avatar
suat bayraktar 2013-01-15 19:21:29

FIFA’nın Interpol aracılığıyla yapacağı ikinci toplantı 6 – 7 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek.bu organizasyona TRABZONSPOR taraftarları ne hazırlık yapıyorlar.ŞİKE protestosu olacakmı.