Trabzon'da huzur evi ziyareti

Kursiyerler huzurevi sakinlerinin saçlarını kesti ve cilt bakımı yaptılar.

Trabzon'da huzur evi ziyareti

Trabzon Belediyesi ile İş-Kur’un ortaklaşa açtıkları ‘Güzellik ve Saç Bakımı ile Cilt ve Vücut Bakımı Teknikleri Eğitimi’ kursuna katılan 15 bayan kursiyer, Çamlık’ta bulunan Huzurevine giderek bayanlara saç ve cilt bakımı yaptılar. Huzurevi sakinlerinin saçlarını kesen ve cilt bakımı yapan kursiyerler kendilerine sağladıkları imkanlardan dolayı Trabzon Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Huzurevi sakinleri ise kendilerine sunulan hizmetten oldukça memnun kalarak kursiyerlere teşekkür ettiler.

Bu yılın Mayıs ayında başlayan ve Ekim ayında sona erecek 5 aylık kurs süresi boyunca kursiyerlere günlük 20 TL yol ve yemek parası veriliyor. Trabzon Belediyesi’nin daha önce İş-Kur ile ortaklaşa düzenlediği 26 ayrı kursta 510 vatandaşımız meslek sahibi olmuştu.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vererek vatandaşları meslek sahibi yapmaya devam ettiklerini belirterek, “ İş-Kur, Milli Eğitim ve Halk Eğitim müdürlükleri ile ortaklaşa düzenlediğimiz meslek edindirme kursları ile bugüne kadar 2 bin 56 vatandaşımızı meslek sahibi yaptık. Sadece İş-Kur ile düzenlediğimiz 26 kursta 510 vatandaşımız meslek sahibi oldu. Meslek sahibi olanların büyük bir çoğunluğu işe girdiği gibi bu kurslarda eğitim görüp kendi işini kuranlar da var. Meslek edindirme kurslarını bundan sonra da sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.