Trabzonspor Avukatından İnciler

Trabzonspor Resmi Avukatı Nusret Yılmaz'ın Twitter adresinden camiaya verdiği çok net mesajlar

Trabzonspor Avukatından İnciler

Trabzonspor Resmi Avukatı Nusret Yılmaz'ın Twitter adresinden camiaya verdiği çok net mesajlar

13 Kasım 2012 Salı 01:24
Trabzonspor Avukatından İnciler
İşte o sözler;

Hakkımızın hoyratça gaspedildiği ve öncesinde aşina olmadığımız "Şike sürecinde" yaşananlar adalet duygusuna olan güvenimizi zedeledi.

Süreçte derin hayal kırıklıkları yaşandı,kurumlar sorgulandı,"bu kadar da olmaz" denilen tablolarla karşılaşıldı ve sinirler de yıprandı.

Bu hal ve duygu arzulanan adımların atılmasına engel olduğu gibi, yanlış adımların atılmasına da sebebiyet verdi!..

TS camiası -sebepleri farklı olmakla beraber- süreçte belki organize hareket edemedi. Belki dağınık bir görüntü sergiledi.

Şike-teşvik eylemlerinin asli failleri FB'li idareciler olmasına rağmen,FB camiasının göstermiş olduğu birlik-beraberliği tesis edemedi.

Ne var ki,yaşananlardan rahatsızlık duyan herkes iyi niyetle bir şeyler yapma gayreti içerisinde oldu.

Dağınık ve hatta bireysel de olsa bu gayretler sesimizi duyurmak ve olayı gündemde tutabilmek adına büyük katkı sağladı.

Belki sürecin lokomotiflerinden biri oldu.

Bir türlü istenilen katkı ve katılımın sağlanamadığı "Temiz Futbol Eylemleri" de bunlardan biriydi.

TS' a gönül vermiş ve karşılıksız sevmiş mensuplarımız yağmur-çamur, kar-güneş demeden bu eylemleri inatla,sebatla ve büyük bir kararlılıkla yapmaya devam ettiler. Bu nedenle emeği geçenler saygı ve teşekkürü hak ediyorlar...

Ne yazık ki,bütün bunlar olurken,bir tek kişinin dahi emek ve katkısına ve hatta eylemlerde sayısal niteliğine ihtiyaç duyulurken ve hiç kimseyi kaybetme lüksümüz yokken;bütün gayretlerimizin temeline dinamit koyacak,mücadeleyi zaafiyete uğratacak ve bölünmüşlük görüntüsünü daha da artıracak gelişmeler yaşandı.Sürece farklı açılardan da olsa katkı sağlayan ve TS menfaatlerinde birleşen insanlar birbirine düşmeye, birbirini acımasızca eleştirmeye ve hatta birbirine hakaretler yağdırmaya başladı. İşte bu, tahammül edilemez ve camia mensuplarını acıya gark eden bir durumdu.

Bu,birbirimize düşmemizi bekleyen,böylelikle hırsızlıklarını ileri boyutlara taşıyabileceklerini bilenlerin de istediği bir durumdu.

TS;farklı kimlikten,siyasi görüşten,inanışlardan,cinsten,şehirden,toplumun farklı kesimlerinden insanların ortak paydası ve sevdasıdır.

TS, bütün bu farklılıkların bir araya toplandığı, ortak bir ruh ve duyguya dönüştüğü yerdir .

Ki, kullanılabildiği takdirde bu farklılıklar aynı zamanda büyük de bir güçtür!

Ancak, ötekileştirmek,mozaiği oluşturan parçaların farklılığını tartışmak/tartışmaya açmak şüphesiz bu gücün bölünmesine yol açacaktır. Asıl tehlike de budur.

Bir bütünün parçaları konumundaki mensuplarımızın,bütüne güç katan renklerinden dolayı mücadelenin ve mücadele kapsamındaki organizasyonların dışında bırakılmasını istemek hiç kimsenin hakkı ve haddi olmamalıdır.

Böyle bir şeyin bırakın talep edilmesi konuşulması dahi doğru değildir.

Adam kazanmanın zor kaybetmenin kolay, yapmanın zor yıkmanın kolay olduğu bir süreçte TS' un hiç bir parçasını feda etme lüksü yoktur.

Bu mücadele,farklılıklarıyla bütünü oluşturan unsurlarımızın tamamının katılımıyla devam etmelidir, devam edecektir.

Mücadelemiz; hak, adalet,temizli(k)g, şeffaflık, fırsat eşitliği ve hakkın hoyratça gaspına engel olmak adınadır.

Bu ana ilkede uzlaşan unsurların,alt ayrımlarda farklı düşünme hakkı ve lüksü vardır.

Bütün bu farklılıklar dikkate alınmalı; elmalarla armutlar toplanmaya çalışılmamalı, sapla saman birbirine karıştırılmamalıdır.

Süreç itibarıyla ve haksızlığa maruz bırakılmış insanlar olarak yaşadığımız duygusallık, asla ve kat'a aklın önüne geçmemelidir.

TS'lulara düşen, nezaketi elden bırakmadan uğradığı haksızlıkları dile getirmek ve usulünce yüze vurmak olmalıdır.

TS ve adalet adına yapılan girişimler,oluşumlar,organizasyonlar şahıslara indirgenemez,indirgenmemelidir.

Mücadele kapsamındaki organizasyonlara bütün TS' lular, hak ve adalet arayanların katılımı sağlanmalıdır.

Mücadeleye destek veren GS'lıların,Bursasporluların,.. ve hatta FB'lilerin alkış ve sempati ile karşılandığı bir ortamda dünya görüşlerindeki farklılık ve tercihlerinden dolayı öz çocuklarımızın dışlanması/dışlanılmasının istenilmesi doğru değildir.

Birbirimizi anlamaya, tahammül, en azından sürecin sonuna kadar hoşgörü göstermeye gayret edelim.

Zaman, en iyi jüridir. Kimin neyi ne kadar yaptığını elbette ortaya koyacaktır.

Şimdi birbirimizle değil, hakkımızı gaspedenlerle mücadele zamanıdır. Elbirliğiyle, sabırla, suhuletle, sükunetle, akılla!...

Son Güncelleme: 13.11.2012 01:34
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zeki koc 2012-11-13 01:52:44

yuce turk adaleti bu ulkede eger gucluden yana kullaniliyorsa diyecek tekbir sozum yok ama turkiyede adalet kanun yasa varda haklidan yana kullaniliyorsa ozaman geregini yapsinlar biz yuce adalete guvenmek istiyoruz okadar hakimler savcilar var eger bu ulkede hala bu sike olaylarinda hicbirsey yok diyebiliyorlarsa herkes cuppesini birkenara assin

Avatar
İbrahim Keleş 2012-11-13 01:59:45

trabzonspor kulluk budur.. bütün yazının altına imza atarim

banner575