Trabzonspor Taraftarları Dünyanın En Küçük Ülkesinde

Trabzon Fikir Kulübü üyesi bir gurup 12 Aralık günü Vatikan’da “Müslüman vicdanindan bir şey görmedik diye12 Aralik'ta Temiz Futbol Eylemi icin Vatikan'dayiz" sloganı ile Temiz Futbol Eylemi düzenleyecek.

Trabzonspor Taraftarları Dünyanın En Küçük Ülkesinde

 76 Haftadır Türkiye’de sürdürülen TEMİZ FUTBOL EYLEMleri dur durak bilmiyor. Şimdiki hedef Hırıstiyanlığın kutsal mabedi Vatikan. 12 Aralık’ta Roma’da oynanacak olan Lazio-Trabzonspor maçına 50 kişilik bir kadro ile çıkartma yapmaya hazırlanan Trabzon Fikir Kulübü üyeleri maçın oynanacağı gün Vatikan’da Temiz Futbol Eylemi düzenleyecek.

Trabzon Fikir Kulübü’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: Türkiye’de 76 haftadan beri sokaklarda ahlaklı bir isyan ile takip ettiğimiz şike sürecinin geldiği yer herkesin malumudur. Dünyanın tanıdığı şikenin TFF başta olmak üzere Türkiye’deki makamlarca hala görmezden gelindiğini üzülerek görüyoruz. Suçlunun cezalandırılmadığı, mağdurun daha da mağdur edildiği bir düzende sportif mücadele vermenin ve sporun kardeşlik vurgusunu ön plana çıkarmanın bir anlamı yok. Bugünlerde Türk sporunun yaşadığı her ne sorun varsa bunun yegane nedeninin “Şike” sarmalında gizli olduğunu biliyoruz.

76 haftadır Türk ve dünya kamuoyuna ahlaklı bir isyan ile hak nasıl aranır diye gösteren eylemler yaptık. Bu eylemleri görmezden gelen, üzerinde yorum yapmayan,  tek kalem oynatmayan  vicdanlardan ümidimizi kestik. 12 Aralıkta Roma’da oynanacak Lazio-Trabzonspor maçı öncesinde “Musluman vicdanindan bişi görmedik diye12 Aralik'ta Temiz Futbol Eylemi icin Vatikan'dayiz” sloganı ile bir eylem düzenleyeceğiz. Eylem saati ve diğer programla ilgili, duyuruyu ayrıca yapacağız.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
selim - 4 yıl önce
vatikant ne imiş arkadaş dönelim memlekete artık kendi kulübümüzün önünde yapalım bu eylemi bu gün fatih terim için açıklama yapan tff başkanına kupa için karar mercileri kararlarını verdi anayasaya göre hiç bir kurum bunu değişiremez diyor başkandan buna en kısa sürede tepki ve resmi bir başvuru bir şeyler bekliyoruz sabır sabır olmuyor artık