Trabzonspor Taraftarları Otel Önünde Protesto Gerçekleştirdi

İstanbul'da sıcak saatler yaşanıyor.

Trabzonspor Taraftarları Otel Önünde Protesto Gerçekleştirdi

İstanbul'da sıcak saatler yaşanıyor.

05 Şubat 2013 Salı 13:22
Trabzonspor Taraftarları Otel Önünde Protesto Gerçekleştirdi
Trabzonspor taraftarları, Interpol-FIFA Futbolda Şike ve Yasadışı Bahse Karşı Eğitim ve Önleme Programı Türkiye Çalıştayı'nı protesto etti.

Trabzonspor taraftarları Temiz Futbol Platformu çatısı altında, İstanbul'da dün başlayan ve bugün sona erecek Interpol-FIFA Futbolda Şike ve Yasadışı Bahse Karşı Eğitim ve Önleme Programı Türkiye Çalıştayı'nı protesto etti.
Basına kapalı yapılan çalıştayın devam ettiği WOW Hotels and Convention Center'a gelen platform üyeleri, ellerindeki pankart ve dövizlerle protesto gösterisinde bulundu. Polisin aldığı yoğun güvenlik önlemi nedeniyle otel bahçesine giremeyen taraftarlar, çalıştayın düzenlendiği salonun arka tarafına gelerek seslerini duyurmaya çalıştı.Kısa bir süre slogan atan grup, daha sonra şu basın açıklamasını yaptı:

"Emek verip, emeğini alamayan insanlar adına temiz sporu özeleyenler adına, bu eylemi gerçekleştirdik. Biz mevcut şikeyle ilgili mahkemenin aldığı
kararların gereğinin yapılmasını talep ediyoruz. Bunun için 45 haftadan beri bu eylemleri yapıyoruz. Bu amaçla 14 Şubat tarihinde FIFA binasının önünde yaklaşık 165 kişinin katılacağı bir eylem yapacağız. UEFA ve FIFA'ya çağrıda bulunuyoruz. Bunun önünü alamazsınız. Bütün dünya duyana kadar bu eylemlerimiz devam edecek. Hiç kimse bunu Trabzonspor taraftarının basit bir kupa mücadelesi olarak algılamasın. Mücadelemiz adalet mücadelesidir. Bunu kimsenin görmezden gelmesine müsaade etmeyeceğiz."

Son Güncelleme: 05.02.2013 13:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575