“ Trabzonspor Trabzon'dan Yönetilmeli “

Trabzonspor başkan adaylarından Hakan Kulaçoğlu,bugün saat 11.00'da düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını resmen açıkladı

“ Trabzonspor Trabzon'dan Yönetilmeli “

Prof.Dr.Hakan Kulaçoğlu, Zorlu Grand Hotel'de düzenlediği basın toplantısı ile Trabzonspor Başkanlığı'na adaylığını resmen açıkladı.

Prof.Dr.Hakan Kulaçoğlu basın toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi :

Medyamızın değerli temsilcileri, gazeteci, televizyoncu, haber portalcı dostlarımız. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyoruz ve sizin huzurlarınızda tüm Trabzonsporlulara, gerçek futbolseverlere saygılarımızı sunuyoruz.

Birçoğunuzla daha önce fahri anlamda yol arkadaşlığı yaptığım için yakından biliyorsunuz, yaklaşık 20 yıldır yazılarım, kitaplarım ve televizyon konuşmalarım için Trabzonsporluların ifadeleri hep “hocam, tam da bizim düşündüğümüzü, gönlümüzden geçeni söylüyorsunuz” şeklinde oldu. Öyle olması doğaldı, zira tüm samimi Trabzonsporluların ve futbolseverlerin bu kurum ve bu spor için halisane düşünceleri benzer olmalıydı.
 
Bugün, şimdiye kadar yazdıklarımızı, söylediklerimizi, savunduklarımızı, önerdiklerimizi pratiğe geçirme, uygulama şansı bulmak yolunda çok önemli bir adım aşamasında sizlerin ve Trabzonsporluların huzurundayız. Sadece Trabzonspor’un değil, Türk futbolu’nun da aydınlık geleceği için 26 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak Trabzonspor seçimli olağanüstü genel kurulu’nda kulüp başkanlığına aday olduğumu, çok değerli ekip arkadaşlarımla birlikte ve onların adına da açıklıyorum. Kurumumuz ve futbolumuz için hayırlı olsun.
 
Trabzonspor tarihi büyük başarılarla dolu. Bizim ölçeğimizde bir kentten çıkacak başka hiçbir kulübün ulaşamayacağı payeler bunlar. Hepsini, bizlere özgü geleneklerimiz ve yeteneklerimizle ve el birliği yaparak başarabildik. Bu başarılarda katkısı olan tüm saygıdeğer başkanlarımıza, yöneticilerimize ve yetkili organlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz, artık aramızda olmayanları saygıyla anıyoruz.
 
Diğer yandan, Trabzonspor için çok zor dönemler de oldu. o zorlukların üstesinden de kenetlenerek, görevde olanlara desteği esirgemeyerek geldik. İki yıl önce kupa, süper kupa ve lig şampiyonu olmayı başaran, tarihinde ilk kez şampiyonlar ligi’ne katılarak ülkemizi çok iyi temsil eden Trabzonspor maalesef yine çok zor bir zaman kesitinden geçiyor. Biz, her şeyden önce, camiamıza bu büyük başarıları yaşatan, 7. şampiyonluğumuzu başaran Sadri Şener beye ve her iki yönetimindeki değerli yönetici dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Onlar tarihteki yerlerini aldılar. Sayın Şener bu kongrede aday olmazsa ona en güzel şükran törenini en yüksek vefa duygularıyla yapmak hepimizin görevidir. Aday olması halinde ise kendisiyle aynı yarışın içinde bulunmaktan büyük onur duyacağız.
 
Değerli arkadaşlar;
Kurumumuzun kongrelerinin kamuoyuna vereceği güzel mesajlar takımızın sahada alacağı iyi sonuçlar kadar değer taşımaktadır camiamız açısından. Bu nedenle tüm başkan adayları ve tüm yönetici adayları bu süreçte camia adına önemli bir görev ve sorumluluk yüklenmiş demektir.
 
Biz yarıştaki tüm rakiplerimize başarılar diliyoruz. onlara her Trabzonsporlunun birbirine duyması gereken sevgi ve saygıyı duyuyoruz. Tüm adayların ve camianın seçilecek başkana ve ekibine görev süresi boyunca topyekûn destek olmasını temenni ediyor, biz bunun sözünü huzurlarınızda veriyoruz. Zira Trabzonspor gibi büyük bir markanın, köklü bir kurumun hizmet süresince oluşturulacak güçbirliği ile sürdürülebilir başarıya taşınabileceğini düşünüyoruz.
 
Değerli basın mensupları;
Türk futbolunun temizlenme şansının en azından ertelendiği, mevcut kirli çarkın dönmesi için belli güçlerin hâlâ çaba sarf ettiği ortadadır. Trabzonspor, bu süreçte hem hakkı gasp edilen kurum olmuş, hem maddi açıdan büyük kayba uğramış, hem de bir dağınıklığın içine düşmüştür. Bunun neticesinde yaşanan inanç ve enerji kaybı, büyük bir restorasyonu, yaşam desteği olacak büyük bir iyileştirme operasyonunu zorunlu hale getirmiştir. Bu kadar çeşitli ve her biri büyük sorunların aşılabilmesi ancak çok iyi planlanmış akılcı hamlelerle ve çok çalışkan bir ekiple mümkün olabilir.
 
Trabzonspor’un “başarıya giden yolda her şey mubahtır” gibi utanılacak bir yaşam pratiği değil, “Trabzonspor’un şampiyon olması elbette önemlidir, ancak her şeyden önemlisi, Trabzonspor’un Türk futbolu’nda iyi örnek teşkil etmeyi sürdürmesidir” şeklinde onurlu bir varoluş felsefesi vardır. Trabzonspor, futbolun kurallarını kendince yazmaya ya da bozmaya çalışan bir kurum değil, futbolun evrensel kurallarına ve etik ilkelere sadık kalmayı ilke edinmiş bir camiadır.
 
Trabzonspor’un en büyük gereksinimleri; samimiyet, çalışkanlık, iyi temsil, iyi örnek olma, kurum yararının gözetilmesi ve şeffaflıktır. Uzun yılların deneyimi göstermiştir ki, Trabzonspor için en kolay bulunan şey para, en zor bulunan şey ise onun iyi kullanılmasıdır.
 
Trabzonspor camiası, içinde bulunduğu yarışın tümüyle bir maddi güç mücadelesi olduğunu düşünerek yaptığı birçok seçim ile kulübün ileri taşınması hedefine ulaşamamış, aksine çok daha uzağına düşmüştür. Oysa rakibinizle mücadele ederken onun sizden üstün olduğu yönleri kulvara taşımak yerine kendinize özgü olumlu yanları kullanmaya çalışmak en akılcı yoldur. Trabzonspor, hiçbir zaman maddi anlamda İstanbul kulüplerinin büyüklüğüne ve bolluğuna ulaşamayacaktır. İş adamı, patron, paralı başkan modeli İstanbullu rakiplerimizin uygulayabileceği ve çok zaman da sonuç alabileceği bir yöntem olabilir. Ancak Trabzonspor’un bu yola meyletmesi sadece bu anlamda arada var olan büyük farkın pekiştirilmesine, konsolide edilmesine yol açabilir, Trabzonspor’a zarar verir.
 
Trabzonspor’un en başarılı dönemlerinde olduğu gibi, farklı ve sürdürülebilir bir model geliştirmesi zorunludur. Trabzonspor’un ihtiyacı paralı başkan değil, zamanının ilerisindeki yöneticilerdir. Trabzonspor, ancak geleceğin hamlelerini bugünden yaparak rakiplerinin önüne geçebilir, onlarla yarışabilir.
 
Değerli arkadaşlar;
Nasıl ki Türkiye doğu ile batının kesişim bölgesinde bulunurken hem doğunun hem de batının iyi ve güzel değerlerini benimsemek yerine çok kere tersini, yaparak zaman ve ivme kaybettiyse, Trabzonspor da hem bir Anadolu lideri hem de 4.büyükten biri olmanın avantajları yerine olumsuz yanlarını kullanarak belli dönemlerde hem başarı anlamında kaybetti hem de ülkedeki sempatisini örseledi. Trabzonspor’un bundan sonraki yolu, her iki özelliğinin iyi ve olumlu yanlarını kullanarak çıtasını çok yükseltmektir.
 
Trabzonspor kongreleri öncesinde düşülen en büyük hatalardan biri de dikkatin seçim kazanma konusuna verilmesidir. Oysa asıl hedef “kazanacak liste” değil “başaracak liste” olmalıdır. Zira, yenilenen Trabzonspor’un her alandaki başarıları ve örnek kurum olma vasfını sürdürme şansı buna bağlıdır.
 
Trabzonspor, 27 mayıs gününden itibaren çağdaş, cesur, atılımcı ve ilerleyen derecede profesyonel bir yapılanma ile idare edilmelidir. yönetim kurulu şeffaf ve demokratik olmalıdır. Belki en önemlisi, Tabzonspor başkanı, Trabzon’da ikamet etmelidir; tıpkı, Trabzonspor tarihinin en başarılı dönemlerinde olduğu gibi. Yönetim kurulu düzenli ve çok sayıda üyeyle toplanmalı; "güvenilir, makul, arkadaşlarını dinleyen, uzlaşan, uzlaştıran, karar alırken de çekinmeyen" bir başkanı olmalıdır. Başkan ve yöneticiler toplantı kültürüne, beyin fırtınasına, ortak karar almaya aşina insanlardan seçilmelidir. Uyumlu bir ekip, üyeleri her şeyi benzer şekilde düşünen değil, hepsi bir diğerinin düşüncesini anlamaya, değerlendirmeye, yararlanmaya ve kurumun faydası için kullanmaya çalışan ekiptir.
 
Trabzonspor’un şu an için çok büyük sıkıntılarının olduğunun bilincindeyiz. ancak bu sorunlar gözümüzü korkutmuyor, aksine mücadele azmimizi ve görev bilincimizi pekiştiriyor. Trabzonsporlulara kısa vadede zorluklar ancak orta vadede ülkede sempati ve saygı, uzun vadede de kalıcı başarılar üreten bir sistem vaat ediyoruz.
 
Bizim ekibimiz yıllardır aynı düşünce ve hedeflerle Trabzonspor için kafa yoran, planlamalar yapan Trabzonsporlulardan ve profesyonellerden oluşmaktadır. Bu çabaların yarattığı uyumun Trabzonspor’un aydınlık geleceğini hazırlayacağını düşünüyoruz.
 
Ekibimizle attığımız bu adım Trabzonspor’un geleceğine çok yönlü bir yatırımdır aslında. Trabzonspor’un gelecek nesillerini kurtarma projesidir. Bu hem sporcu yetiştirme anlamında böyledir hem de taraftarımıza, çocuklarımıza sahip çıkma anlamımda böyledir. Bir yandan gerçek bir altyapı hamlesi ile yeni yıldızlarımızı yetiştirirken bir yandan da Trabzonspor felsefesine bağlı ve kendi kurumuna için inançlı taraftar nesilleri yetiştirmeyi planlıyoruz.
 
Tüm bu nedensel altyapı ve düşüncelerle; yeni şeyler söylemek, yeni şeyler yapmak, varoluş felsefesine bağlı, aslının çağdaşı olan yeni bir Trabzonspor yolunda çok çalışmak, Trabzonspor adına en doğru çözümleri üretmek üzere ekip arkadaşlarımla birlikte Trabzonspor başkanlığı’na aday olduğumu kamuoyuna saygılarımla duyuruyorum.
 
Hepinize teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Prof.Dr. Hakan KULAÇOĞLU ve Ekip Arkadaşları


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
DADAŞ - 4 yıl önce
anadoluda ts ruhunu tekra nasi canlanacak bunu bügüne kadar hiçbir adaydan duymadim
Avatar
Kemal - 4 yıl önce
bu adam iş yapar bene smaimi geliyor bana.
Avatar
mustafa hamzan - 4 yıl önce
yakışır.
Avatar
Hakan SAR - 4 yıl önce
belliki kültürlü ve yönetim kültürünü bilen bir insan .ama delegelerimiz bu güne kadar hep yanlış seçimler yaptılar ,yine sağlıklı bir sonucun çıkacağına inanmıyorum.hep söylüyoruz bize paralı istanbuldan yöneten başkan lazım değil.bize yönetmeyi bilen lider başkan lazım.
Avatar
alpay kalyon - 4 yıl önce
trabzonspor başkanlığına yakışan tek isim , zeki, mantıklı
Avatar
kazım günaydın - 4 yıl önce
baran varsa gel hoca ne işin var senn başkanlığa yan dokdorluğunu bırakın bu işleri hocam cok biliyosanız sadri başkna desdek verin ..