Trabzonspor Yönetimi İbra Edildi

Genel Kurul'da sıcak saatler yaşanıyor

Trabzonspor Yönetimi İbra Edildi

Genel Kurul'da sıcak saatler yaşanıyor

08 Aralık 2012 Cumartesi 11:40
Trabzonspor Yönetimi İbra Edildi

Trabzonspor Mali Genel Kurulu'nu dakika dakika anında haberts.com'dan takip edebilirsiniz.

Bu genel kurulda mali raporlar ele alınacak ve yönetimin mali durumu ibra edilecek. 2013’de de seçimi genel kurul yapılacak. Yaklaşık 7 bin kişinin kurula katılması bekleniyor. Kongreye katılmak için 6 bin 928 delege aidatını yatırdı. Toplantıda kulübün borcu açıklanacak.

Trabzonspor'un Olağan Genel Kurul Toplantısı aşağıdaki gündemle bugün Saat: 11.00'de KTÜ Atatürk Kültür Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilecek.

GÜNDEM:
1- YOKLAMA VE AÇILIŞ,
2- GENEL KURUL DİVANININ OLUŞTURULMASI, SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI,
3- GÜNDEMİN GENEL KURULA SUNULMASI,
4- YÖNETİM KURULU İDARİ VE MALİ RAPORLARININ OKUNUP GÖRÜŞÜLMESİ,
5- DENETLEME KURULU RAPORUNUN OKUNUP GÖRÜŞÜLMESİ,
6- YÖNETİM KURULU RAPORLARININ İBRASI,
7- DERNEK VE BAĞLI ŞİRKETLERİN 2013 YILI KONSOLİDE VE SOLO BÜTÇELERİNİN OKUNUP GÖRÜŞÜLMESİ VE ONAYLANMASI,
8- TÜZÜĞÜMÜZÜN 16. MADDESİ GEREĞİ AİDAT MİKTARLARININ GÖRÜŞÜLMESİ,
9- DİLEK VE TEMENNİLER,
10- KAPANIŞ.
 
CANLI TAKİP
 
Trabzonspor'un 66. Mali Genel Kurulu Başladı. Kurula MHP Trabzon eski Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, TFF'nin Trabzonlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, Başkan Sadri Şener, Asbaşkan Nevzat Şakar, Genel Sekreter Hasan Yener. İbrahim Hacıosmanoğlu ve çok sayıda Genel Kurul delegesi katıldı.
 
Genel Kurul Divan Kurulu'nun oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. 

Trabzonspor'un 66. Mali Genel Kurulu Başladı. Kurula MHP Trabzon eski Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, TFF'nin Trabzonlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı, Başkan Sadri Şener, Asbaşkan Nevzat Şakar, Genel Sekreter Hasan Yener. İbrahim Hacıosmanoğlu ve çok sayıda Genel Kurul delegesi katıldı.
 
Genel Kurul Divan Kurulu'nun oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. 
 
KONUŞMALAR ORTAMI GERİYOR
Denetleme Kurulu ve Faaliyet raporu üzerine söz alan konuşmacılardan Avni Ocak’ın konuşması salonu gerdi. 45 yıldır Trabzonspor delegesi olduğunu belirten Ocak Sadri Şener’e yönelik ağır hakaret içeren bir konuşma yaptı.Trabzonspor’un sıradan bir takım haline geldiğini,tek adamla yönetildiğini ve kulübün bir çiftlik gibi yönetildiğini,transferlerden Şenol hocanın haberi  bile olmadığını söyledi.
 
Ocak’ın konuşması boyunca salondan tepki sesleri yükselirken divan başkanı da sık-sık ocağı uyardı. 85 yaşında olduğunu belirten Avni Ocak “Ben buraya gerçekleri konuşmaya geldim” dedi.
 
BAŞBAKAN BİLE TRABZONSPOR'A MÜDAHALE EDEMEZ
İbrahim Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor Büyük bir kulüptür. Başbakan bile müdahale edemez Trabzonspor'a. Fatih Sultan Mehmet bile İstanbul fethedildiğinde daha durun fethetmedik. Trabzon fethedilmeden İstanbul fethedilmez" dedi.
 
Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor'un desteğini almadığım için adaylıktan çekildim. Bugün sorsaydınız bana devam edermiydin diye ederdim. Karabükspor'un eski başkanı Feridun Tankut arıyor beni "Sayın başkan 5-6 başkan oturuyoruz burada. Yazıklar olsun Sadri Şener size destek vermedi güle oynaya kazanacağımız bir seçimdi diyor. Bakın kazanacağız diyor. Bir genel kurul düşünün tek aday var. Yıldırım Demirören oylanmadan başkan.
 
Bu demektir ki Türk futbolunu temizleyecek dürüst bir başkan olsa 98 kişinin yanına 99 kişi daha Yıldırım Demirören'e oy vereceklerdi. Bunlar hayatın gerçekleridir. Siyasetin Haluk Ulusoy'un döneminde bu sefer rolü yoktu. Bana diyemezmiydiniz sayın Sadri Şener, size soruyorum... Mesela Bir tane kurul başkanlığı istiyorum" diye konuştu.
 
Hacıosmanoğlu'nun konuşmaları sık sık genel kurul üyeleri tarafından kesiliyor. Hacıosmanoğlu'nu destekleyen de var eleştirenler de.
 
Hacıosmanoğlu, "Platini ile Blatter'in arasındaki çekişmeyi çok iyi biliyorsunuz. Bunları bir dosya yapıp UEFA'nın bu cezayı geciktirdiğini bunun ayyuka çıktığını. Bir gazetecinin de bu anlaşmanın yapıldığını savunmanız inanın AİHM'ye gitmenizden 10 kat daha fazla katkı sağlayacak bir olaydır. Trabzonspor'un Başkanı AİHM'ye gidiyorsa oranın Başkanıyla görüşemiyorsa, başkan iki gazeteciyle evrak ile büroya giderken görüntü veremez. Bu olumsuz bir görüntü verir" dedi.
 
Hacıosmanoğlu, konuşmasını tamamladı.
 
Metin Atasoy konuşuyor... Atasoy, "Sayın başkan, Trabzonspor hiçbirimizin çiftliği değildir. Burada yönetimlere uygulamak istediğimiz padişahlık sistemi değil, delegeler belirler. Trabzonspor'u kimin daha iyi yöneteceğine siz pederşahlar değil genel kurul üyeleri belirler.
 
Sizin gibi kültürel erdemini tamamlamış başkanın seçimler gelenler yerlerini emirle gelenlere değil seçimle gelenlere bırakırlar olgusunu bilmelidir. Bir röportajda bu kulüp kendini parasal anlamda kalkındırıyor dediniz. Arjantin, Polonya, Çek Cumhuriyeti'nden gelen oyuncuların buraya hamsi yemeye gelmediğini bilmediydiniz. Bu oyuncuların paralarını niye ozaman 4-5 ay geciktiriyorsunuz.
 
TS Clup'tan gelirimiz iyi diyorsunuz. Siz ciroyu kazanç olaraktan kamuoyuna sunamazsınız" dedi.
 
Atasoy, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bundan sonraki seçimlerin atama yöntemiyle değil. Trabzonspor'un çağdaş olması için kendilerini delegelere anlatarak projelerini sunarak bir seçimdir hayalim.
 
Transferler ve menajerler dahil ödenen her kuruşun ne için nasıl ödendiğinin bilinmesini sağlayan bir sistemin ve bu sistem ile tüm dedikoduların yok olacağı bir Trabzonspor'dur hayalim.
 
35 milyon borç için Nuri Albayrak'ı aklamayıp mahkemelik yapan sonra da kulübü 150 küsür milyon borca sokarak aklanmak isteyen başkanların olmamasıdır hayalim.
 
Yıllık gelirinden daha fazla borcu olan her kişi kurum başkasının parasını kullanıyor demektir. Başkasının parasını kullanmak iflas etmek demektir. Batmanın nerede başlayacağını anlayabilen bir Trabzonspor'dur hayalim" diye konuştu.
 
Yavuz Saltık, "Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'i tebrik ediyorum. Tertemiz bir kupa aldılar bize söke söke 7. şampiyonluğu alnımızın akıyla aldılar. Bu kupa onunla birlikte gelmeli siz de ona destek verin" dedi.
 
Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, konuşuyor...
 
Yener, "Trabzonspor'un bu kongresinde mutlaka eleştriler olacaktır. Bu eleştirilerden yönetim kurulu olarak alabileceklerimizi not almayı dikkate almıştım. Ancak önümüzdeki yıl yapılacak olan seçimler bu genel kurulun önüne geçti. Muhtemel başkan adayları malesef ve malesef sayın Sadri Şener'i eleştirme yarışına girdiler" dedi.
 
Yener, "Trabzonspor Kulübü 82 puanla şampiyon olmuş bir kulüptür. Bu mu başarısızlık. Herkes cezaevinden başkanları ve yöneticileri çıkarken onları omuzlarında karşıladı. Biz burda Trabzonspor Başkanını eleştiriyoruz. Bunu mu reva gördünüz bizlere" diye konuştu.
 
Sadri Şener şunları söyledi: "Hacıosmanoğlu AİHM’ye avukatsız gittiğimizi söyledi, avukatımız devlet memuru olduğu için gazetelere çıkmak istemedi. Doç. Dr. Burak Gemalmaz bu konuda sayılı hocalardan birisidir. 
 
Metin Bey ciro ile karı anlatmaya çalıştı ben kar demedim, ciro 12 değil 14’tür bu 20 olma peşinde. TS Cluplarla ilgili yüzde 25 kar etsek bize yılda bir futbolcu aldıran bir kuruluş haline geldi, yöneticiler çalışmıyor, bizim kendi kadrolu elemanlarımız çalışıyor ve çok iyi noktalara götürüyorlar. Bu bütçelerin büyüklüğünden borçların büyüklüğü, kulübünüzsağlamsa çekinmeyin. Bir geliriniz varsa 5 yıldır da trabzon’a her geldiğimde duvara ne zaman vuracak, duvara vurmaz ama oturarak da olmaz proöje üreterek olur, biz bunları yapmaya çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerden elde ettiğimiz gelirle yüksek, yayın gelirleri de yüksek.
HES’le ilgili, 28 megavatlık bir santral almıştık epey uğraşlardan sonra çed raporunu da lisansını da aldık ve projeleri de bitti, İnşaata başlayacak durumda iken yine birisi bizi şikayet ediyor. Tekrar mahkemeye gidiyor, bizim de birsabır noktamız var, bir gün gelir sizlerden izin alıp burayı satayım derim, sonuna kadar mücadele edemem. TS’li olduklarını biliyorum. Kamulaştırmayı biran önce yapmak devlet açısından zor oluyor, bir taş parçasına 2 trilyon isteniyor bizden, TS olunca herkesin iştahı kabarıyor, en büyük şikayetim.
Kulüp çok büyüdü, çok değişti, aldığımız günden bugüne 38 milyon borç doğrudur ama o zaan 38 milyonluk TS idi şimdi eni boyu, geliri gideri, çalışanı ekipmanları avni akerin beş yıl önceki halini de bugünü de biliyorsunuzç. Şimdi U20 turnuvası oynanıyor, şu anda 4 soyunma odası birlikte oldu. Vakti olanlar görüler. Akyazı’dan hiç kimse bahsetmediler, birileri mi bahsetmeyin dedi onu da bilmiyorum.
Projeye ben kulüp başkanı olarak çok hevesliydim arenayı gördükten sonra ben de hayaller kuruyordum. Dolgusu ocak ayında bitecek. Belediye bakanı 3 ay içinde ihale 2 yıl içinde biter dedi, inşallah gelecek nesillere faydası olur diye düşünüyorum. Çok heyecan duymuyorum, 5. yıl oldu ancak dolgu bitti, HES’ten çok ümitliyim. 
Şike sürecini bilgilendirme açısından bahsedeyim, en son bizi tff’ye tescilin iptal edilhmesi için başvurduk yönetim kurulu redddeti tahkim kurulu otomatik reddetti. 20 günlük bir süremiz var cas’a gitme konusunda o süre başlayınca cas’a gideceğiz. Oradaki avukat arkadaşlarla yaptığımız görüşme uefayı beklemeden cas’a müracaat etme sürecini başlatabiliriz. Her şey toplum önünde olmuyor sonuçta hiçbirinizden hiçbirşeyi saklamak istemeyiz. CAS’tan sonra olumlu sonuç alacağımıza en ufak bir şüphemiz yok. Yukarıda tanrı var kupanın Trabzonspor’un olduğunu söylemeyen yok, fenerbahçenin şike yapmadığını da söylemeyen yok. Kulüp başkanlığı yapmasam da bıraksam da o yoldan dönmeyeceğim. Kupayı müzeye hep birlikte koyacağız. Hatalarımız olabilir. Bunu söyleyebilirsiniz. UEFA karar veremiyor, süreci uzatıyor. Yapı Kredi’nin Şampiyonlar Ligi sponsoru olduğunu da biliyorsunuz.
16. ağır ceza mahkemesinde yalnızdım savunma yaparken biraz ağrıma gitti. Keşke söylemeseydim, kusura bakmayın, Fenerbahçe tam kadro, arkadaşları oradaydı onun için söyledim. Şike soruşturması bize de takımımıza da zararlar verdi bunun içinden de sıyrılmaya çalışıyoruz.
 
Transferler konusunda hatalar vardır her türlü eleştirinize saygı duyarım, yalnız parayla ilgili tık dediğiniz zaman hakaret ederim, avni ocak bey yaşınıza hürmeten bir şey demiyorum.
 
Adam bildim de öptüm sizi. TS’nin muhasebesi borsaya çıkmış şirket, yabancı bir kuruluş tarafından ve mali müşavirler maliye tarafından denetlenmektedir. Mayıs 2012’den sonra bütün değerlerimiz bilgisayarda çıkmaktadır" ifadelerini kullandı.

Mali Rapor Yapılan Oylama İle İbra Edildi.

Son Güncelleme: 08.12.2012 14:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner575