Trabzonspor'da Halilhodzic Yasakları

Halilhodzic; gevşemiyor, rahatlamıyor, rehavete aslı izin vermiyor

Trabzonspor'da Halilhodzic Yasakları

1. Bölgede faul yasak: Halilhodziç, rövanş maçında savunma hattı olarak nitelendirilen birinci bölgede hele ceza alanı çevresi ve kanatlarda faul yapmayı yasakladı.

Provokasyona dikkat: Halilhodziç’in özellikle Rus futbolunda futbolcuların saha içinde tahrik edici hareketlerine de dikkat çekerek, “Kimse bu provokasyonlara gelmesin” dedi.

Hakeme güvenmeyin: Halilhodzic, Trabzon’daki maçın hakemi için “Evimizde bize böyle düdük çalan bir hakem, deplasmanda hem de Rusya’da neler yapar” dedi ve futbolcuları uyardı.

TAKIMINA 5 YILDIZI VERDİ AMA

Trabzonspor Teknik Direktörü Halilhodzic takımına bir futbol yorumcusu olsaydı kazanma azmi hırsı ve mücadeleciliğinden ötürü 5 yıldızı rahatlıkla vereceğini belirtmesine rağmen 2-0’lık galibiyetin turu atmak için Rusya şartlarında çok da avantajlı bir skor olmadığını söyledi.

RUS MANTIĞI VE HAKEM…

Rusya’daki enternasyonal maçlarda Rus takımlarının kendi evinde rahatlıkla lehlerine penaltı çalındığına da dikkat çeken Halilhodzic, Yusuf Erdoğan’ı ceza alanı içindeki müdahalenin penaltı olmasına rağmen hakemin düdük çalmadığına dikkat çekerek “Bu açıdan rövanş maçındaki hakemin de tavrı, beni fazlasıyla düşündürüyor” dedi. 

Bozevic ‘Mucize’ lafını duyunca güldü! 

Rostov takımının teknik adamı Bozovic’e, maçtan sonra Halilhodziç’in “Rostovu elememiz mucize olur” sözü hatırlatıldı. Rus teknik adam bu soruya hayret verici bir mimikle gülerek şu cevabı verdi; “Meslektaşımın değerlendirmesi. Benim ne yorum yapmamı istiyorsunuz…”

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.