Trabzonspor'da Yeniden Kongre Sesleri

Trabzonspor yeniden kongreye mi gidiyor..?

Trabzonspor'da Yeniden Kongre Sesleri

Trabzonspor yeniden kongreye mi gidiyor..?

12 Haziran 2013 Çarşamba 17:37
Trabzonspor'da Yeniden Kongre Sesleri
 Trabzonspor'da 25-26 Mayıs'ta yapılan Olağanüstü Genel Kurul'da alınan kararların iptali için Trabzon Adliyesinde dava açıldı. Bu dava Olağanüstü Kongrede büyük tartışmalarla alınan yönetimin görev süresini belirleyen tüzük değişikliğini de içeriyor...

Trabzonspor'da yapılan Olağanüstü Genel Kurul'dan sonra bugün dikkat çekici bir hamle yaşandı. Bordo-Mavili kulübün üyesi Recep Bakıştaş, Trabzon Adliyesi 1. Asliye Hukuk Mahkemesine, Trabzonspor'un Olağanüstü Genel Kurulunda alınan kararların iptali için dava açtı. 
Bakıştaş, mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde, özellikle tüzçüğün 68. maddesine eklenen geçici maddenin üzerinde durdu. Yönetimin görev süresini belirleyen 68. madde ile ilgili dikkat çekeci ifadeler kullandı. 

Bakırtaş, dilekçesinde tüzük değişikliğine ilişkin kararların ancak toplantıya katılan üyelerin 2/3'ünün oyu ile alınabileceğini, tüzüğün 68. maddesinde görevden çekilme halinde yeni seçilen üyelerin görev süresinin önceki üyelerin kalan görev süresi kadar olduğunu ifade etti. Bakırtaş, yönetim ve denetleme kurulu faaliyet raporları, gelir-gider hesaplarının kabul ve ibrası ile tüzüğün 68. maddesinin geçici bir maddeyle değiştirilmesine ilişkin kararların iptalini talep etti.

Trabzonspor'un olağanüstü genel kurulunda, yönetim kurulunun görev süresini belirleyen 68. maddeye "yönetim kurulunun görev süresine bir defaya mahsus olmak üzere 2 yıl eklenir" geçici maddesi ilave edilmişti. Böylece yeni yönetimin görev süresi 6 aydan 2 yıl 6 aya çıkarılmıştı.
Son Güncelleme: 12.06.2013 17:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Osman Kanat 2013-06-12 18:49:43

İyi iyi yeni yönetim gelsin bunlar bi şey yapmiyo muharrem usta gelsin.

banner573

banner575