Flaş Haber
Kapat

Trabzonspor'dan Galatasaray'a Dava

Trabzonspor ve Galatasaray arasında süren KDV'nin icrası davası aralık ayına ertelendi.

Trabzonspor'dan Galatasaray'a Dava

Trabzonspor ve Galatasaray arasında süren KDV'nin icrası davası aralık ayına ertelendi.

18 Eylül 2014 Perşembe 15:39
Trabzonspor'dan Galatasaray'a Dava
 Trabzonspor'un Engin Baytar ve Burak Yılmaz transferleriyle ilgili olarak Galatasaray'dan alacağı olan KDV'lerin icrasın ilişkin dava, bilirkişi heyeti oluşturulamadığı için 10 Aralık'a ertelendi.

İşte Galatasaray Sportif'in KAP'tan yaptığı açıklama;

"Trabzonspor'un Engin Baytar ve Burak Yılmaz transferi ile ilgili Şirketimize göndermiş olduğu faturalara ilişkin KDV alacağı için yapmış olduğu icra takibine tarafımızca itiraz edilip icra takibi durdurulmuştur.

Trabzonspor, Trabzon Asliye Ticaret Mahkemesi'nde Şirketimiz aleyhine itirazın iptali davası açmıştır. Davanın ikinci celsesinde Şirketimiz tarafından ileri sürülen yetki itirazının reddi ile davanın yetkili Trabzon İcra Müdürlüğü'nden yapıldığına ilişkin ara karar alınarak, dosyanın bilirkişi heyetine gönderilmesine karar verilmiş idi. Celse arasında bilirkişi heyeti oluşturulamadığından, davanın 16.09.2014 tarihli üçüncü celsesinde yeniden bilirkişi heyetinin oluşturulması için Ankara Nöbetçi Asliye Ticaret Mahkemesi'ne talimat yazılmasına karar verilmiş, ayrıca 6545 sayılı kanuna istinaden tek hakim yerine üç hakimli heyet oluşturulmuştur. 

Bir sonraki celse tarihi ise 10.12.2014 Saat 10:30 olarak belirlenmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Son Güncelleme: 18.09.2014 15:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner573

banner575