Trabzonspor'u Almak İstiyor!

Trabzonspor taraftarını çıldırtacak iddia!

Trabzonspor'u Almak İstiyor!

Rusya`dan akıllara durgunluk veren bir iddia geldi. Novo Sitimara gazetesi CSKA Moskova`nın basketbol, hokey ve futbol takımları ile ABD`nin Brooklyn Nets takımının sahibi Rus oligark Mikhail Prokhorov`un Türk futboluna el atacağı iddia etti.

Daha önce Chelsea`nin sahibi Roman Abramovich`in İstanbulspor`u ve F.Bahçe`yi alacağı iddialarının bir benzerini yapan Novo Sitimira, Rusların yoğun olarak ziyaret ettikleri Türkiye`de Prokhorov`un ikinci bir üs kurmaya hazırlandığını iddia etti.

2011 yılında başkanı olduğu üç şirketin de yönetim kurulu başkanlığını bırakıp siyasete atılan Prokhorov`un yatırımlarının büyük kısmının Türkiye`de olduğu hatırlatıldı. Haberde aslında Prokhorov`un Çeşme`de kuracağı 175 bin metrekarelik alan 150 milyon dolarlık işletme hakkında bilgiler verildi.
Novo Sitimara gazetesi CSKA Moskova`nın basketbol, hokey ve futbol takımları ile ABD`nin Brooklyn Nets takımının sahibi Rus oligark Mikhail Prokhorov`un Trabzonspor`u almak istediği iddia edildi!

Haberin sonlarına doğru ise Prokhorov`un kendisi gibi Çeşme`de yatırım yapmaya hazırlanan Trabzonspor`un Başkanı (eski) Mehmet Ali Yılmaz`dan Türk futbolu hakkında bilgiler aldığı belirtildi.

Prokhorov`un Türkiye`de bir takımı dışarıdan destekleyerek kendisine yakın bir Türk başkanı kulübün başına getireceği ve böylece Türkiye içindeki yatırımlarını da reklam anlaşmaları sayesinde geliştireceği iddia edildi.

Prokhorov`un gözünün ise Rusya`ya olan yakınlığı nedeniyle Trabzonspor`da olduğu, Türk takımına yapacağı mali destek sayesinde Türkiye`nin en önemli yabancı yatırımcısı olabileceği bildirildi.

Prokhorov`un yaptığı araştırmada yabancı bir yatırımcı olarak spora yapacağı destek sayesinde vergi muafiyeti alabileceği bu sayede de yatırımları için "kazan-kazan" politikası uygulayabileceği belirtildi.

13.2 milyar dolarlık servetiyle Rusya`nın 7, dünyanın ise 57`inci zengini olan Prokhorov`un, Trabzonspor`un Abramovich`i olabileceği ise haberin altında yer alan yorumlar arasında...

NOT: Türkiye`deki vakıflar kanunu gereği spor kulüpleri satılamaz veya devir edilemez, yani Prokhorov`un Trabzonspor`u satın alması gibi bir durum söz konusu değil. Fakat zengin yatırımcılar takımların yönetiminde söz sahibi olabiliyor. Örnek: Cem Uzan, İstanbulspor, Turgay Ciner, Kasımpaşa...


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
unalcicek - 5 yıl önce
bence trabzonspor klübü satılsa iyi olur sonuçta o rengin takımı yönetim değil taraftar, man city şimdi dünya devi bundan 4-5 yıl önce 2.ligteydi şimdi van persia trabzonspor ile anılabilir mi ? hayır ama böyle bir bütçe olsa heyecanlanmaz mıyız ?
Avatar
kemal başar - 5 yıl önce
rajona ters be kardeşler ama bir yandanda ıçım gıtmıyo deyıll..
Avatar
İhsan Barutoglu - 5 yıl önce
hemen alsın hemen sadriyide kovsun :)
Avatar
Hüseyin Kaya - 5 yıl önce
satin alacak bir seyin varsa biz alalim rus efendi, ne trabzonspor satiliktir nede taraftari. sen yine amerika, ingiltere yada kafa na göre takil türkiyeden uzak dur.
Avatar
burakcan arısoy - 5 yıl önce
bok alirsin !
Avatar
kemal genç - 5 yıl önce
abi bence satılsın takım zate taraftarın bır tek baskan degısmemek uzere degısecek ve para akacak turkıyeye 35ınden sonra gelen yıldızlar degıl27-28 yasında gelecek yıldızlar olur.buda bıze yarar
Avatar
ali kemal - 5 yıl önce
satın gitsin başkanlık trabzona göre değil alsın bizi ruslar para görsün kasamız
Avatar
oğuzhan - 5 yıl önce
bir takımı satmadığınız kalmıştı onu yapında kurtulak