Ünal Karaman Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Şenol Güneş'in ardından bütün ekip ayrılmıştı.

Ünal Karaman Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Trabzonspor'da kısa bir süre önce yeniden takımın antrenör ekibine dahil edilen Ünal Karaman, Şenol Güneş'in istifasının ardından yaşanılanlar ile ilgili olarak ilk yorumunu yaptı.

Taraf gazetesinden Sedat Tunalı ile bir görüşme yapan Ünal Karaman yaşananlardan dolayı sitemini ortaya koydu. Sedat Tunalı'nın twitter üzerinden paylaştığı konuşmada Ünal Karaman, "Git dendi gittim, gel dendi geldim, bir nezaket konuşması bile yapmadan başka bir hoca getirdiler, tükendim, utandım" dedi.


İnsan kalitesi çok düşük
Türkiye’de kulüplerin bozuk yapısını ve teknik direktörlerin istikrarsız durumunu değerlendiren Karaman, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Türkiye’de İnsan kalitesinin düşük olması nedeniyle istikrarsızlık durumun ortaya çıktığını kaydeden tecrübeli teknik adam “Biz sporun içinde olduğumuz için sadece bu camiadaki insanları görüyoruz. Görev yapanı, göreve geleni, görevden gönderileni hepsini bir bütün olarak değerlendirirsem, bu durumu fikirsel donatım eksikliği ve insan kalitesi yetersizliği olarak ifade ederim.
 
Bu durumu, kendini yönetemeyen insanların birilerine, toplumuna yön verecek pozisyondaki görevlere talip olmasına yoruyorum. Bu kadar eksikliğin olduğu yerde de bu tarz şeylere zaaf olarak bakmamak lazım. Makul bir şekilde şunu diyebilirim, iyi efendiler iyi... Ortam böyle bir ortam. Alavere, dalavereyi iyi bilen, adamlık yoksunu her kesimin yansıması” dedi.
 
Dostluk ve samimiyet artık maalesef kalmadı
Mevcut şartlarda futbolun istikrarsız olmasının çok doğal karşılanması gerektiğini dile getiren Ünal Karaman sözlerine şöyle devam etti: “Sporda olanları görüyoruz... Hal böyle olunca da bu tür değişimleri normal karşılamak lazım.
 
Dostluğun, samimiyetin, hoşgörünün kalmadığı, eğitimin yetersiz olduğu, insanların ‘Ben bilirim’ mantığıyla hareket ettiği bir ortamda bunlar doğal. Bu durumu tek bir camiaya mâl etmek doğru olmaz. Futbolun genel durumu bu şekilde."dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
taner - 4 yıl önce
ünal adamdır. trabzonda her zaman saygın bir yeri olmalı varda taraftarların gönlünde yada adam gibi adamsın karaman ünal.
Avatar
aydın - 4 yıl önce
adam gibi adam ünal karaman inşallah trabzona kalıcı antröner olarak dönersin
Avatar
Naci ŞEn - 4 yıl önce
şenol hoca istifa kararını ünal karamanla almalıydı ondan habersiz istifası yanlıştı istifadan sonra üğnal karamana teklif edilmeliydi.hep yanlış idare edilmenin sonuçları ayıp oldu ünal karamana kısaca
Avatar
ts - 4 yıl önce
bunu dün demişti
Avatar
BİR TRABZON TARAFTARI - 4 yıl önce
yaziklar olsun sadri şener ve yönetimine türkiyeni en değerli hacini kendi içimizden birini böyle harcadiniz ya size söylenecek laf yok.şenol hocayi gönderdiğiniz gibi bir gün de sizi gönderecekler.fenerbahçenin aykut hocanin arkasinda durduğunun 10 da 1 kadr şenol hocanin arkasinda durmadiniz yaziklar olsun böyle yönetime
Avatar
izzet uzun - 4 yıl önce
sen ne utanacaksın. adam olmayanlar utansın. adamlara trabzonda yer yok!
Avatar
Turgay AKBAŞ - 4 yıl önce
yüzsüz adam bir de açıklama yapıyor b planımız olması gerekirdi diye. ne b planı senin planın trabzonsporu mahvetmek. sercanı da bu plan dahilinde satmış olmasın. sen o koltukta oturdukça gerçek trabzonsporluların yüreği yanmaya devam edecektir.
Avatar
ugur özzdemir - 4 yıl önce
sayın ünal karaman dan gercekten bir ts taraftarı olarak özür diliyorum.kendisine yapılanlar büyük bir saygısızlık olmustur malesef ama unutmasınki o bizim kalbimizde hep imparator ünal olarak kalacaktır