Ünal Karaman ve Mustafa Akçay imzaladı

Trabzonspor Ünal Karaman, Mustafa Reşit Akçay ve ekibi ile imzaları attı.

Ünal Karaman ve Mustafa Akçay imzaladı

Trabzonspor Ünal Karaman, Mustafa Reşit Akçay ve ekibi ile imzaları attı.

06 Haziran 2013 Perşembe 12:48
Ünal Karaman ve Mustafa Akçay imzaladı
İmza töreninde Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ve teknik ekip önemli açıklamalarda bulundu

İmza töreninden satır başları;

iMZA TÖRENİ 2 AŞAMADA YAPILDI

İlk etapta Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile birlikte Sportif Direktörlüğe getirilen Ünal Karaman imza atıyor. Ardından ise Sportif Direktör Karaman Teknik Ekiple beraber imzaladı.

İmza töreninde konuşan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Herkes kendi alanda profesnoyel konuşmalı. Bugün de bunun adına ilk adımları atıyoruz. Başkan ve yöneticilern sportif alanın içinde olmadığı tamamen futbolun patronu tek sorumlusu belki kimliğinde Trabzon yazmıyor ama Trabzonspor'a hizmet etmiş Ünal Karaman arkadaşımız. Burada imzalıyoruz.

Kendisine bundan sonra yapacağı bütün görevlerde Allah Güç Kuvvet versin. Başarılı olacağına inanıyorum.

Ünal Karaman:

"Bu camiayı yakından tanıyorum. Sorumluluk zor iştir. Biz burda adaleti test etmeye çalışıyoruz. Yüce Peygamberimizin hadisi olarak biliyoruz. Biz bu adalet çizgisini el birliği ile yakalamak istiyoruz. Hepimiz insan olarak bir değeriz. Ama hepsinin ötesinde Trabzon şehrinde ve Trabzonsporluyum diyende Trabzonspor kimliği üst kimliktir. Bu kimliğe zarar vermekten kaçınalım. Burası kimsenin çiftliği değil babasının malı değil. Ama lütfen bunun haricinde hiç bir şey bizleri rahatsız eder Trabzonspor'u rahatsız eder. Bu yeni görev yapacağımız teknik kadro içinde arkadaşlarımız var. Onları bir kaosun içinde değil de hep birlikte önlerini açan bir futbol camiası olarak el birliği ile destek verelim. Namuslu insanların görev yapacağı bir başarıya el birliği ile atalım"


FATİH TEKKE MESELESİ


"Biz Trabzonspor içinen iyisi neyse biz onu yapmak istiyoruz. Evet seçim sürecinde çalışma yaptık. Fatih Bizim değerli kardeşimiz. Dostluğumuz ölene kadar devam edecek. Günün şartlarında böyle bir karar aldık. Daha hayırlı olacağın düşünerek böyle karar aldık. Geçmişetakılmadan geleceğe bakmak lazım. Yönetim kurulu ile ilgili söyledinizi de.. Bu koltuk çok kutsal bir koltuk. Kulüp başkanları ile görüşüyorsunuz bizim söylemlerimizin ne kadar futbola yön verecek olduğunu o insanlar da kabul ediyor. Sorunlar var problemler var. Bunları konuşmaya görek yok. Bunları parça parça konuşmanın çözüm üretmeyeceği. Düdüğünü çalan bayrağını kaldıran hakemlerin ayrım yapmadan oluşturmasını istiyorsak bunun çözecek olan kulüp başkanlarıdır"

YÖNETİM KURULUNDA OLUŞAN SORUN

"Bu kulüp bugünlere geldiyse yanlışların oradan kaldırlamaması noktasında bu hallere geldi. Yanlış varsa o yanlış kesilip atılacak tolere edilmeyecek. Biz hata yaptığımızda bizim hatalarımızı bize söyleyenleri dost kabul edeceğiz. Samimeyetsiz şeyleri gündeme getiren insanların art niyetli olduğunu kamuoyuyla paylaşacğız. Hatalar bize mahsustur. Cenabı Allah bize yanlış yapmayı nasip etmesin. Bizim olduğumuz yerde yanlış yapan insanlarla beraber yürüme gibi bir şansımız olma şansımız oyk. Yanlış yapan arkadaşlarımız oldu onlarla yolumuzu kestik. Yaptığımız karardan gerö dönme durumumuz yok. Yönetimde çatlaklar olduu söyleniyor. Bu Trabzonspor sevdalılarının zikretmemesi gereken şeyler. Yanlış yapıldı ve biz önünü kestik. Bundan sonra sadece yönetim kurulunda değil, ama yanlış yapan kimse gerek kulüp içinde olsun gerekse dışında olsun bizle yürüme şansımız yok."

ÜNAL KARAMAN SPORTİF, METİN KAZANCI İDARİ YÖNETİCİ


rabzonspor'un sportif alanda ki bütün yapılanmasının en alt kademesinden en üst kademesine kadar Ünal hocanındır. Bundan sonra kulübün sportif alanı içerisinde Başkanı da yönetim kurulu da yok. Sadece İdari Direktör olarak da Metin Kazancı'yı görevlendireceği. Bu alanın içinde de yönetim kurulumuz olmayacak. Evet Trabzonspr profesyoneller tarafından yöetilemli.

Burası dernekler yasasına göre yönetiliyor. Ama altımızda bir  sürü Anonim şirket var. Bundan sonra yöneticilerin göreve Trabzonspor'un marka değerini yükseltmek. Bizim dönemimizde Sportif ve İdari anlamda yönetim kurulunu görmeyeceksiniz.

Biz bu sene yeniden yapılanmayı yapacağız. Ancak bu demek değil ki Trabzonspor başarı yakalamayacak. Biz inançlı insanlarla Trabzonspor sevdalısı olan insanlarla yola çıkıyoruz.

TRABZONSPOR YENİDEN YAPILANMAYA GİDERKEN YERLERDE SÜRÜNMEYECEK

Ünal Karaman: Bir kere Trabzonpor camiasının başarının dışında kalma şansı yok. Ama orda bilin ki hep özveri ve tevazu var. Biz yapılanma olmayacak girmeyecek diye birşey yok. Trabznspor teknik manada o iddialı kısmın içindedir. Önümüzde ki yıl lig başladığı andan itibaren yenidn yapılanmaya girecek. Ama kim ben şampiyon olacağım diyorsa Trabzonspor orda da var. Ama siz nezaket gösterirsiniz ve bunlar yeniden yapılanmaya girek zaman veririz derseniz... Trabzonspor yeniden yapılanmaya giderken yerlerde de sürenecek değil.

Biz bir kadro oluştururken kendi oluşturduğumuz kadronun cezasını başkasına yüklemeyceğiz. Belki göndereceğimiz oyuncular olacak. Belki az yapcağımız transferlerde olacak. Ama doğru işler yapılıyor diyen hamleler Mutlaka Trabzonspor tarafından yapılacak. Ve bunlar en az hatayla Trabzonspor'un yararına olacak.

AKÇAY VE TEKNİK EKİBİ İMZA ATTI...


Ünal Karaman: Ben Mustafa Hocama ve ekibini son derece güveniyorum. en azından art niyet olmaksizin en iyi şekilde yapabilirler. Böyle bir ekip sizi kesinlikle karamsarlığa itmesin. Bu ekip başarıya aç ve sonuna kadar zirveyi takip edip kovalayacak bir ekiptir. Lütfen bu ekibin önüne düşün ışığı. Lütfen bu ekibin önünü açın. Lütfen art niyet aramadan eleştirinizle bize yol gösterin. Bu Camiayı ne kadar büyütürsek o kadar büyür. İnanan bir ekiple yeni başarılara imza atıyoruz.

Mustafa Akçay: Ünal Hocanın teveccüh dolu sözleri ile insan mutlu oluyor. Kendisine teşekkür ederiz. Uzun süre kendimizi bu meslekle ilgili donanımlı hale getirmek ülke futboluna ve Trabzonspor'a yararlı olma ideolojisi felsefesi her zaman önümüzde oldu. Çok sevdiğim kulübüme hizmet etme şansı elde ettim. Adanmışlık düzeyinde ekibimle birlikte bu enerjiyi takımımıza sonrada toplumumuza vermek isiyoruz. Kolay bir iş olmadığnı biliyoruz. Trabzonspor çok insanın nadide çiçeği.Bize neyi teslim ettiklerini biliyoruz. Onların o nade çiçeği bize emanettir. Emanete hıyanet etmek bizim kültürümüzde yoktur. Hatalı olabiliriz ama bilinçli olmayacaktır. Onu  yüceltmek büyütmek bizim görevimizdir.

Hami Mandıralı: Öncelikle tekrar evime döndüğüm için mutluyum. 8 sene İstanbul'daydım. Çok mutluyum. Mustafa hocamız ve ekip arkadaşlarımızla futbolculuk dönemimde ağabeyimdi şimdi bizim üstümüzede herşeyim. Beraber bu yolu başkoyduk. Büyümesi için elimizden gelen herşeyi yapcağız. Benim mezarım Trabzon'da olacak. Bunu hiç bir zaman unutmayın. Bundn bazı insanlar cevaplar alacaktır. Hizmet etmeye geldik. Ne varsa onu yapacağız. Bu ailenin ferdi olmaktan onur ve mutluluk duydum.

Hamdi Zıvalıoğlu (Büyük Hamdi) Mustafa hoca ile çok uzun süre çalıştım. Onun ne kadar azimli hrsıl olduğun ubiliyorum. Bu işi insaşlah başarılı olacağız.

Alper Boğuşlu: Bu imza camiamız için hayırlı olsun. Son sözüm Trabzonspor

Turgay Karslıoğlu: Trabzonspor'un gücüne güç katacağız.

Alman Kondisyoner: Benim görevim Trabzonspor takımının en üst seviyesine getirecek katkı yapacağım. Türkiyenin en üst kandisyonel birimine görev yapacak.

SORU BÖLÜMÜ:

YABANCI SENDROMU

Mustafa Akçay, "3 gündür Ünal hoca ile farklı bir yaklaşım içindebuluşuyoruz. Kompleksiz yaklaşım ile bir araya geliyoruz. Trabzonspor menfaati için ortak bir çalışma içindeyiz. Karakter olarak da ben onu kısa sürede tandığımı düşünüorum. Çok iyi çalışma ortamı olacak.  Bazen fikir ayrılıkları veya bu bizim TRabzonspor'a hizmetimizi engellemeyecektir. Kulübümüzün ekonomik şartlarını ve dezavantajlarını düşenerek bir çalışma içindeyiz. "

HEPİMİZİ TATMİN EDENE KADAR BİR TRABZONSPOR OLACAK

Ünal Karaman, "Burda aslolan trabzonspor menfaati. Elimizde 12 tane siz yabancı oyuncusu dersiniz biz kontenjan oyuncusu deriz. Onlar bizim kontenjan oyuncularımız. Yabancı oyuncularımız dğil. Eğer 12 tne yabancı oyuncuda yığılma varsa onun muhatabı oyuncu değil. Gelecekte bizi başarıya getirecek hangisiyle onlara yoğunlaşacağız. Ama onları yok saymayacağız. Göndereceğimiz oyuncu kötü olacak.
Kısa vadade ayrılacağımız oyuncularımız olacak diğerlerini de beraber olacağız. Transfer dönemi bitene kadar hepimizi tatmin eden bir Trabzonspor olacak. "

COLMAN İLE GÖRÜŞME OLDU MU?

"Biz namusumuza nasıl sahip çıktıysak biz namusumuz gibi görürüz. Bizim önr yargımız yok. Hepsiyle tek tek bir kez daha görüşeceğiz. Oluşturduğumuz kadro içinde oyuncularımıa tarihini vereceğiz. Ayrılmayı düşündüğümüz arkadalarla gönüllerini kırmadan sadece futbol ayrılığı olacak.  Devre arasında geldiğimizde kadroya kattığımız oyuncularımız vardır. Eğer bu oyuncular şehri temsilde hata yapmışlarsa bir dakika tutmayalım. Biz bu şehri sevecek düzgün oyuncula olacak. Ben Şampiyon gibi yaşacağım şampiyon gibi mücadele edeceğim. Ama Şampiyon gibi mücadele edecek. Niyetinde bozukluk varsa bizle sezona başlamayacak. "

ONUR VE TOLGA MESELESİ

"Gazetelerde yazılanlara itibar etmeyin. Tolga bizim kaptanımız oyuncumuz. Onur bizim çok değerli bir oyuncumuz. Biz isteriz ki bütün oyuncularımıza transfer teklifi gelsin. Ben oyuncumuz değersiz gösterememem. Kötüyse bizim şehrimizde olmasın. Gönderilmesi düşünülen oyuncularla iki yıl banka temanitlı anlaşmam var. Ben adamı gönderdiğimde ne olacak adam parasını alır. Gider tatilini yapar parasını alır. Bizim düşüncemiz. Yönetim kurulu katkı sağlarsa minimum ücretlerle efektif bir kadro olacak. Transfer teklifi gelmesi güzel. Ama transfer sezonu bitene kadar bunların hepsini dikkate alacağız ve Trabzonspor menfaatlerini bitireceğiz."
Son Güncelleme: 06.06.2013 15:14
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
alpay kalyon 2013-06-06 13:25:03

işte burada tecrübe, acele etmeme , 10 defa düşünüp bir defa konuşmanın önemi ortaya çıkıyor. milli takımlarda alt yapı sorumlusu tolunay eğer küstürülmeden anlaşılmış olsaydı bu kişiler konusunda bilgi tecrübelerine başvurulur du

banner575