Usta Gazeteci Tayfa'nın Sorularını Cevapladı

Trabzon'un vicdanı olarak adlandırılan Sedat Tunalı'dan çok özel cevaplar

Usta Gazeteci Tayfa'nın Sorularını Cevapladı

TAYFA: Trabzonspor'un yeni başkanı için bir profil çizer misiniz? Hangi özelliklere sahip olmalı?

SEDAT TUNALI: İlkeleriyle yaşayan, cesur , risk almaktan korkmayan, kişi ve zümrelerden birinin "adamı" olmayan, siyaseti dış kapının önünde bırakacak iradeye sahip olmalı.

TAYFA:
Şike ve adaletsizlikle mücadele size göre takımın saha sonuçlarındaki başarısızlığında etkili midir? Kupa muhabbetine son vermek lazım diyenler haklı mı?

SEDAT TUNALI: Saha içi başarısızlığın tek nedeni futbolcu kalitesindeki vasatlıktır. İyi futbol iyi futbolcularla oynanır, maalesef TS kadrosu "büyük takım" kadrosu değildir.

TAYFA: Yeni başkanın, şike sürecinde yaptıkları ve söylemleri , ne derece önemlidir? Bir kriter olmalı mı?

SEDAT TUNALI: Yeni başkan Sadri Şener yönetiminin düştüğü ya da tercih ettiği "duruma" asla düşmeden, yani "kupamızı isteriz" küçülüşüne saplanmadan, kupanın, aslında adalet ve eşitlik savaşımının sembolu olduğunu ve o kupayı zamanı geldiğinde gerekirse denize atmayı da biliriz felsefesini hakim kılmalı.

TAYFA: Trabzonspor'a başkan olacak kişi, ne kadar bütçeyle bu işe girmeli?

SEDAT TUNALI: Trabzonspor'a başkan olacak kişinin saf Trabzonspor sevgisi, her türden baskıya ve zorluğa karşı dik durma iradesi ve Trabzonspor felsefesine sahip olması yeterlidir. Trabzonspor bunlar varken şampiyon olmuştu.

TAYFA: Mevcut başkan adayları ve ismi geçenler, Trabzonspor'un ihtiyacı olan yeterlilikte mi? Trabzonspor'un kurtuluş reçetesi nedir?

SEDAT TUNALI: İsmi geçenler hakkında yorumda bulunmak için erken. Aday olanların karatları ve kalibrelerinin turnusolu projeleri ve söylemleri olacaktır. Dinlemek lazım.

TAYFA: Elini taşın altına koymasını beklediğiniz, isimler var mı?

SEDAT TUNALI: Elini taşın altına koyması gereken gerçek taraftardır. Tribünler besleme taraftar gruplarının çalışma sahası olmaktan kurtulmak zorundadır.

TAYFA: Camiayı toparlayabilecek, birlikteliği sağlayabilecek isimler sizce kimlerdir?

SEDAT TUNALI: Süreç kendi liderini yaratacaktır. Ama şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; Trabzonspor üzerindne siyasi ve manevi rant elde eden isimlerin tümü, biri bile kalmamak üzere, Moloz'dan bir kayığa bindirilerek uğurlanmak zorunda... Siyaset Trabzonsporu fazlasıyla kirletti..


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.