Yasalar Trabzonspor Taraftarına Farklı İşliyor

Sporda şiddetin önüne geçilmesi amaçlanarak çıkartılan yasa da, Trabzonsporlu taraftarların mağduriyeti artmaya devam ediyor.

Yasalar Trabzonspor Taraftarına Farklı İşliyor

İstanbul kulübü taraftarlarının yaptıkları görmemezlikten gelinirken, Trabzonspor tribünlerinde yapılan en ufak hatalar seyirden men cezasına neden oluyordu.

Geçen sezon eski hakem ve Taka Gazetesi Spor Müdürü Hamza Mısır hakkında yapılan tezahüratlar nedeniyle ceza alan Murat Fındıkçı, maç saatinde imza atmaya gitmeyi ihmal edince, cezası para cezasına çevrildi. Para cezasından haberi olmayan Fındıkçı, kendisine kesilen 3800 TL'yi ödemediği gerekçesiyle tutuklanarak nezarethaneye götürüldü. 2 gün orada kalan Fındıkçı, kesilen cezayı ödemesiyle beraber cezaevine götürülmekten kurtuldu.

İstanbul'da kesilen cezalar ile Trabzon’da kesiler cezalar arasında ki farka dikkat çeken Fındıkçı,” bu parayı ben verdim.  Başkalarının vermemesi için de elimden geleni yapmak istiyorum. Nedir bu Trabzonspor taraftarının çektiği? Adaletsizliğin var olduğu açık ve net şekilde gözüküyor. Bana mahkeme kağıdı gelmeden, yolda yürürken apar topar nezarethaneye koyuluyorum. Gece evime gidemiyorum. Yasa işin bahanesi, her şey savcıların eline bırakılmış durumda. 6222’den Trabzon’da kesilen cezaların örneği başka bir ilde yoktur. “ dedi.

Fındıkçı'nın tutuklanmasının, Fenerbahçe ile oynanacak maç öncesi gerçekleşmesi de dikkat çekti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.