Müslüman İsrailli Fırtına Oluyor

Trabzonspor, 4 yıl forma giydiği Rubin Kazan'ın geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Yunanistan'ın PAOK kulübüne kiraladığı Bibras Natkho'yu renklerine katmak üzere.

Müslüman İsrailli Fırtına Oluyor

 Trabzonspor, 4 yıl forma giydiği Rubin Kazan'ın geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında Yunanistan'ın PAOK kulübüne kiraladığı Bibras Natkho'yu renklerine katmak üzere. İsrail vatandaşlığı bulunmasına rağmen Müslüman olan Natkho'nun ilginç bir hikayesi var. İşte o hikaye: Aslında Çerkez olan Bibras, Ekrem ve Nurhan'ın oğlu olarak İsrail'in kuzeyindeki Kfar Kama köyünde doğmuş. Bu, İsrail'de bulunan iki Çerkez köyünden biri. Bibras'ın ailesi Rusya-Osmanlı savaşında bu köye göç etmiş. Orta saha oyuncusu burada dünyaya geldi. Natkho hâlâ Çerkez dilini çok iyi konuşabiliyor. Ramazan'da asla orucunu bırakmayan Bibras'ı, Rubin'e götüren de Tatar Kurban Berdiyev olmuştu. 

7 GOL ATTI, 15 ASİST YAPTI 
Taliya isimli ve 5 yaşında bir de oğlu bulunan Bibras daha önce verdiği bir röportajda, "Ben Müslümanım ama İsrail'de doğdum ve bu ülkenin vatandaşıyım. İsrail Milli Takımı için oynamak gurur verici" demişti. Geçen sezonun yarısını Rubin Kazan'da yarısını ise PAOK'ta geçiren 26 yaşındaki oyuncu toplamda 7 gol, 15 asistlik başarılı bir performans çizdi. Sözleşmesi bitti ve bonservisi elinde.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.