Trabzonspor'dan Burak Yılmaz Kararı

Trabzonspor yönetimi, Burak Yılmaz’ın Çin’e transferinden doğan 2 milyon Euro’luk alacağı için kendisi gibi zor günler geçiren Galatasaray’a baskı kurmama kararı aldı

Trabzonspor'dan Burak Yılmaz Kararı

 2012 yılında sözleşmesindeki “5 milyon Euro’yu getiren Burak’ı alır” maddesinden yararlanarak bu oyuncuyu Trabzonspor’dan alan Galatasaray’dan geçtiğimiz sezonun devre arasında Çin’in Beijing Guoan takımına transfer olan Burak Yılmaz defteri henüz Trabzonspor için kapanmış değil. Trabzonspor ile Galatasaray arasındaki sözleşme gereği Çin’e satışından yüzde 25 pay alacak olan Trabzonspor bu parayı henüz tahsil edemediği ortaya çıktı.

İSTESEYDİLER TAHSİL EDERDİLER

Galatasaray aradan geçen zamana rağmen henüz Burak Yılmaz’ın transferinden Trabzonspor’un hakkı olan 2 milyon Euro’yu yatırmadı. Buna karşılık Muharrem Usta başkanlığındaki Bordo-Mavili yönetim ise bu konuda ise rakibine baskı kurmama kararı aldı. Yasal yollara başvurması halinde 2 milyon Euro’yu hemen alacak olan Trabzonspor’da görüştüğümüz yöneticiler, “Galatasaray’ın mali açıdan zor durumunu göz önünde bulundurarak onlara hiçbir şekilde baskı kurmayacağız” dediler.

Samet EMİRZEOĞLU
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MerNoire28 - 10 ay önce
Ben olsam hibe ederm biz çok zenginizya beter olsunlar yaptiklarini çekiyorlar onlar olsa hemen alirlar paralarini
Avatar
Yalcinx5 - 10 ay önce
adamlar senin futbolcunu ayartsin belese alsin sen zarar gormesim diye cincondan alacagin 2 milyonu zor durumdalar diye alma be mal yonetim sen ne haldesin aglaniyosun para yok diye bi laf vardir acirsan acinacak durumda olursun!!!
Avatar
True legend - 10 ay önce
Muharrem zaten Istanbul takimlari için var