Mevcut başkan Engin Hacıbayramoğlu ve yeni aday Yusuf Ünal Elele vererek salona geldiler.

Merhum başkan Alaattin Hatayoğlu’nu anlatan bir sinevizyon ile başlayan kongrede duygusal anlar yaşandı. Gelen misafirler derneğin kurucusu rahmetli Alaattin Hatayoğlu sinevizyonu sonrası ayakta alkışlayarak özlemlerini dile getirdiler.

Kongre’de ilk konuşmayı Engin Hacıbayramoğlu yaptı. Dernek olarak kendi dönemlerinde yaptıkları faaliyetleri anlatan Bayramoğlu bizlerin tek derdi Trabzonspor onun için mücadele veriyor ve hizmet ediyoruz diyerek yeni yönetimin derneğimizi gururla temsil edeceğine eminim diyerek sözlerine son verdi.

Daha sonra oyların tamamını alarak başkan seçilen Yusuf Ünal sahneye çıkarak konuşma yaptı. Ünal,“bugün burada bu derneğin başkanı seçilmekten onur duyuyorum diyerek merhum başkanımız Alaattin Hatayoğlu’na layık olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza söz veriyorum.” dedi.

Kongre’ye birbirinden değerli isimlerde katıldı. Gençlik ve Spor eski genel müdürü Mehmet Atalay, spor yazarı Aziz Sancak, gazeteciler Bülent Şirin, Aytekin Akay ve Sadullah Dervişoğlu, HaberTS İstanbul sorumlusu Ömer Karakaş, Güngören Trabzonlular derneği başkanı İbrahim Yılmaz Hacıhasanoğlu, tarihçi yazar Ali Karaca ve Trabzonspor taraftarları katıldı.

Yönetim Listesi

1-Yusuf Ünal

2-Aslan Bulut 

3-Turgay Şen

4-Hüseyin Erdoğan

5-Sadık Tüfekçi

6-Durmuş Emin Yıldırım

7-Özkalp Beyaz

Yedek liste

Yusuf Yazıcı Çıkış Arıyor Yusuf Yazıcı Çıkış Arıyor

1-Hüseyin zengin

2-Metin Albayrak

3-Aytekin Akay

4-Halil Tandoğan

5-Metin Taşkın

6-Onur İnan