Adıyaman’da Çetelere Çifte Operasyon Yapıldı

Bugün Adıyaman’da emniyet ekipleri, zabıta ekipleri ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlileri tarafından çocukları dilendiren çetelere yönelik büyük bir operasyon yapıldı. Bunun yanında Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı tarafından da bir uyuşturucuya operasyon düzenlendi.

Adıyaman’da Çetelere Çifte Operasyon Yapıldı

Küçük yaşta çocukları sokaklarda dilendirdiği tespit edilen kişiler polis ekipleri tarafından yakalandı. Sokakta dilenen çocukların da merkeze götürüldüğü operasyonda çok sayıda çete çökertildi. Polis merkezinde sorgulanan çocuklar henüz ailelerine teslim edilmedi. Çocukları dilendiren kişilere ise Kanun gereği belirli miktarlarda para cezası kesildiği öğrenildi.

5 Kiloya Yakın Esrar Toprağın Altından Çıktı

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde Besni ilçesinde düzenlenen operasyonda yapılan ihbardaki adreste toprağın altında tam 4,870 kg esrar ele geçirildi. Maddi olarak oldukça büyük bir meblağa tekabül eden bu esrarın sahibi olduğu değerlendirilen bir kişi de şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı.

Jandarma Karakoluna götürülen şüpheli şahsın sorgusunun sürdüğü, ifadesinin alınmasını müteakip Adliye’ye götürüleceği ve nöbetçi mahkeme tarafından yargılanacağı açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER