AHMET AĞAOĞLU'NUN CEVABINA ÇOK ÜZÜLDÜM

Öncelikle TSYD Trabzon’un yeni seçilen başkanı ve yönetimini tebrik ederim. Düzenledikleri kahvaltı organizasyonu ile başkan adayı ve gazetecileri buluşturduğu için.

Bu kahvaltı organizasyonu sayesinde Ahmet Ağaoğlu’nun kafasından geçenleri daha net anlamış, sorduğumuz sorulara cevaplar alabilmiş olduk.

Anlattıkları çok güzel.

Mesela şu beni çok etkiledi.

“Trabzonspor’un gelirinin en fazla %30’unu aşan harcamalara yönetim kurulu karar verecek. %30’un fazlasında yapılan harcamalara ise kongre üyeleri karar verecek.”Tabi ekliyor, ”zaruri durumlar olur. Acil durumlar da ise yönetim kurulu karar alabilecek. Seçilen yönetim “genel kurulun toplanmasını bekleyemem” dediklerinde, verdikleri karardan kendileri sorumlu tutulacak ve zarar yaşanırsa bu zararı kendileri karşılayacak.” Bu sözleri göreve gelecek başkan diyor.

Ahmet Ağaoğlu ve yönetimi seçilmeleri halinde bahsedilen tüzük tadilatını da yerine getirirlerse Trabzonspor tarihinin bana göre en büyük işini başarmış olurlar.

Bugüne kadar böyle yapılmadığı için faiz belasıyla boğuşuyoruz.

Şimdi gelelim asıl konuya. Faiz belası…

Sayın Ağaoğlu’na basın toplantısında soru aldığı için teşekkür ederim. Soruma verdiği cevabın ise beni mutlu etmediğini de belirtmek isterim.

Ağaoğlu kulübe katkı sağlayacak projeler yerine söylemlerinde sürekli bankalar ile anlaşmalar yapılacağından vs. bahsetti.

Bundan önce bankalar ile çok sayıda anlaşmalar yapıldı. Vade uzatıldı, dolayısıyla uzatılan vade borcu katladı. Borcu katlanan Trabzonspor’da proje de üretilmeyince faiz üstüne faiz verildi.

Şimdi Ağaoğlu’nun söylemlerine bakılırsa, bankalar bize yine kredi açacak ve vadeyi uzatacak.

Ahmet Ağaoğlu diyor ya, buraya gelmeden önce kimseden söz almadım.

Onu Marco Paşa’ya anlatabilir ama bana anlatmasına gerek yok.

Belli ki bankadan kredi açılabileceğinin sözünü alarak aday olmuş kendisi.

Çünkü kendi ekonomik durumu, Trabzonspor’u 2 gün idare edebilecek durumda değil.

Bankalar da Trabzonspor’a kredi falan açmaz. Siyaset devreye girmezse. Bahsedilen rakamlar ufak rakamlar değil.

Siyaset bundan önce de devreye girdiği gibi belli ki yine girecek ve Trabzonspor’un bankalara olan borcunu yapılandıracak.

Ama ben yine belirtiyorum. Borcun yapılanması Trabzonspor’un çözümü olamaz.

Burada Ağaoğlu’nun söylemlerine dayanarak tek şansımız, krediden gelecek rakam yüksek bonservisli transferlere değil de, kulübün borcuna gidecek. Tabi bu sözünün arkasında durursa. Alınacak mağlubiyetler ve taraftar baskısı sonrasında bundan önceki başkanların yaptığı gibi popülist transferleri kendine kalkan yaparsa işte o zaman gerçekten battığımızın resmidir.

Zaten sayın Ahmet Ağaoğlu kendisi de belirtiyor yıllık 100 Milyon faiz ödeyen bir kulübün kredisi yapılandırılırsa yıllık faizi daha da artar. Yani eğer dediği sözün arkasındaysa adaylıktan yine vazgeçerse en doğru olanı yapar. Krediler ile alakalı olarak sorduğum soruya ”başka neye güveneceğim” diyerek cevap veren Ahmet Ağaoğlu, benim Trabzonspor’da olmasını hayal ettiğim başkan Ağaoğlu değil.
 
Trabzonspor’un acil olarak projelere ihtiyacı vardır.

“krediye güvenerek geldiğinize inanmıyorum.” sorusuna “başka neye güveneceğim” şeklinde verdiği cevaba anlam veremedim. Vermeyeceğim. İnşallah kendisi de söyleminin yanlış olduğunu fark eder.

Beklerdim ki, ”ben projelerime güveniyorum.” Desin.

Neyse ki, kahvaltının sonunda Ağaoğlu’nun yönetiminde bulunan Mehmet Yiğit Alp ile kısa bir görüşme fırsatım oldu. Trabzonspor’a katkı sağlayacak projelerin müjdesini kendisi verdi.

Böylece bu yazımı mutlu ve umutlu sonlandırmış oldum.

Şimdi bekleyip göreceğiz…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Taşkın
Taşkın - 1 yıl Önce

Bankasız nasıl çevirecek boş yorum yapma ozaman çıkarır cebinden para verirsin

Erkan
Erkan - 1 yıl Önce

Başından sonuna basın toplantısını izledim başkan hiç öyle senin yazdığım gibi birşey demedi para vermeyle çözülecek iş değil şu anki durum dedi.Sistemi degistiricez neticesini de göreceksiniz dedi.Ornekleriyle anlattı. Sizin istediğiniz bir Abramoviç çıksın Trabzonu istanbul a çevirsin milyar euro ları Trabzonspor a akıtsın sizede malzeme çıksın.Oyle bi dünya yok arkadaşlar

Yılmaz yücel
Yılmaz yücel - 1 yıl Önce

Köşe yazında çelişkilerini bir kenara bırakıyorum.
Birkaç kişi ile çay sigara eşliğinde konuşulanları alıp derlemeye çalışıp yazmışsın.
Böyle köşe yazarlığı olmaz.
Kaldıki daha Başkan seçilmemiş böylesine Trabzonspor hakkını her fırsatta koruyan bir insanı eleştirmek hiç olmamış
Buda senin eksikliğin.

Tuncay
Tuncay - 1 yıl Önce

Ahmet bey yazılarınızı okuyorum fakat her yazınızda ağaoğluna Bi eleştiri var bi önceki yazınızda da usta bırakmasaydı daha iyi demiştiniz adam başkan olmadan şimdiden eleştirmeye başladınız ki başkan olduktan sonra neler diceksiniz çok merak ediyorum proje diyorsunuz o zaman siz Bi proje yapında başkana sunun başkanım bu proje takıma ekonomik yönden faydalı olur DİE yoksa herkes eleştirir Bi defada destek olun

Neco
Neco - 1 yıl Önce

Bu teebiyesiz ali gene basladi lan pis herif yeter artik senden cektigimiz Allah senin ......... versin pislikkk

Ah vah
Ah vah - 1 yıl Önce

Lütfen sen yazı yazma kendini spor yazarı sanma bu borcu odeyebiliyirsan git başkan ol senide görelim sayın çil dışardan davulun sesi hoş geliyor unutma

Laz ziya
Laz ziya - 1 yıl Önce

Ağaoğlundada para yok. Daha neden baskı yapıyorsun?ağaoğlundada yok, metin kayadada yok. Bu bizim gerçeğimiz.

salim karslı
salim karslı - 1 yıl Önce

aynen öyle katılıyorum madem kredi ile yönetmeye geliyorsun o zaman bu iş olmaz