Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, İtalyan medyasına özel röportaj verdi. Ağaoğlu kulübün durumu hakkında, transfer, şampiyonluk ve birçok konu hakkında konuştu. 

"İlk iki yıl çok zorlandık"

SporPress24 sitesinden gazeteci Manos Staramopoulos'a konuşan Ağaoğlu, "Göreve geldiğimizde takım mali anlamda ciddi bir sıkıntı içerisindeydi. Biz elimizden geleni yaptık ve kulübü bu sıkıntıdan kurtarmayı başardık. Dürüst olmak gerekirse ilk iki yıl çok zorlandık. Ama asla pes etmedik. Her şeyden önce kulübün finansmanını toplamaya gayret ettik. Daha sonra FIFA ile iletişime geçtik ve tüm sorunlarımızı çözdük. 

Hayatımın yüzde 80'ini kulübe adıyorum. Ama hiç üzülmüyorum çünkü bunun hayatımın bir parçası olduğunu hissediyorum.

"Bütçeyi 4-5 kat azalttık"

Kulübü finansal olarak ayakta tutabilmek için bütçeyi 4-5 kat azalttık. Maaşlar 23 milyon Euro idi. Biz göreve geldiğimizde 40 milyon Euro'ya yakındı. Biz o rakamı 15 milyon Euro'lara kadar düşürdük, ardından liderliğe oynamak için doğru oyuncuları aramıza kattığımızdan emin olduk. 

Şampiyonlar Ligi sözleri

Aynı dili konuşan, aynı kültüre sahip oyuncuları doğru fiyata almaya çalıştık. Futbolcu satmaya da başladık Norveçli Sörloth'u 23 milyon Euro'ya RB Leipzig'e sattık. Şampiyonlar Ligi'nde oynarsak açıkçası farklı ihtiyaçlara için de bir strateji geliştirmemiz gerekcek.