AL GÜLÜM VER GÜLÜM

Öncelikle bütün dünyayı etkisi altına alan ve en son verilere göre ülkemizde de ‘ On Sekiz ‘ e dayanan o malum “ coronavirüs “ nedeniyle boş tribünler karşısında oynanan futbol ligimizi domine eden her iki ekibimize de yakışmadı..

Öyle ki Süper Lig’den bi haber birisi bu karşılaşmayı izleseydi ‘ bu gerek Başakşehirspor gerek Trabzonspor’un şampiyonluk mücadelesi değil de ununu eleğini duvara asmış iki ekibin kafada ligi bitirdiği yönünde olurdu doğrusu tespitleri..

Onu diyorum ya bu son performanslarıyla hem Trabzonspor hem Başakşehirspor adeta diğer şampiyonluk adaylarına ikramda bulundular..

Trabzonpor’un her ne olursa olsun evinde bana göre şampiyonluk yokundaki en önemli rakibinden üç puanı söke söke almalıydı..

Öyle ki karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus’un Trabzonspor’un penaltısını hiç etmesine aldırmadan..bunu yapmalıydı(!)

Çünkü rakiplerini ekarte edersen Şampiyonluk Kupasına emin ve daha erken ulaşabiliyorsun(!)

Öyle ya da böyle bu zorlu yolda yenemezsen yenilme desturundan hareketle Trabzonspor averajla da olsa liderliğini sürdürmesini bildi..

Aslında böyle zor dönemlerde ne kadar saha içinde kalınmak istense de sonuçta insanız..

Kendimce iki detayı belirtip yazıma son vermek istiyorum..

Son haftalarda Shorloth’ a rakipler olağanüstü önlemler alıyorlar ki Hüseyin hocam Shorloth’u bir şekilde rakiplerinden saklama yönünde tedbirler alacak diye umut ediyorum..

Bir diğer söyleyeceğim şey, belki anımsarsınız – sanırım son dakikaların içinde idi.

Abdülkadir Parmak rakip orta sahasına yönünde önüne bir top düştü ve direk araya yana her türlü gol pası olacak bir pozisyonda topu ayağından fazla açınca hiç olmazsa bir galibiyet golü gelir miydi seçeneği heba oluyordu Trabzonspor’un..

Oysa belli bir tecrübeye erişmiş Parmak’ın o topu bir şekilde ileriye taşıması gerekirdi.

İste orda Obi olaydı diyorum belki bir galibiyet golü gelecek belki de rakibe olan talihsizlikte son bulacaktı..

Hep genç oyunculara sahip çıkmaktan dem vuruyoruz ya işte bu gençlerle her sezon şampiyonluk mücadelesi verilebilir tabi ki..

Lakin kesin Şampiyon olabilmenin yolu Obilerin tecrübe ve oyun öngürülerinden geçiyor(!)...

Hasan Akbaş

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Karadeniz
Ali Karadeniz - 11 ay Önce

Aynen hocam katılıyorum biz herzaman ne diyoruz şampiyon olacaksan hakemide yeneceksin

şafak
şafak - 11 ay Önce

yazıklar olsun

Selim
Selim - 11 ay Önce

Ünali yeden yere vuran yönetim, Hüseyinden cok memnun olsa gerek. Aklimda deli sorular. Bu takimda ne Hüseyinin yeri var ne de Abdülkadir Parmak in. Sampiyon gibi oynamiyoruz. Hüseyin gelenden beri kör topal gidiyoruz. Arkadas Allah icin söyleyin hangi takima karsi gol pozisyonu bulabiliyoruz. Bu ne bicim taktik. Eskiden cok gol yiyorduk ama cok pozisyon buluyorduk. Hüseyinle tam tersi simdi

Taraftar
Taraftar - 11 ay Önce

Obiler olsaydi diyen yabancilara hayran insanlar simdi bir daha düsünün Obiler ile mi gelir Sampiyonluk Albulkadirlerimiz ilemiBizim kardesimizin ufacik hatasi okadar gözünüze batarken obilerin geleli yaptiklari hatalar hic bir yerlerinize batmadimi