ALEYNâ VE ALEYKÜM SELâM ERSUN HOCAM

Maçı kazanıp, kaybetmek, futbolcuyu kazanıp kaybetmekten çok daha önemli olduğunu Ersun Yanal gösterdi.

Bugüne kadar Abdülkadir’i oynatmadığı ve harcadığını düşündüğüm için her zaman eleştirdiğim Ersun Yanal beni ciddi anlamda yanılttı.

Kötü kadroda oynatmayarak belki maçı kaybettik fakat, Sosa’sız ve etkisiz bir takımda oynayan Abdülkadir’e oynatsa temelli de genç yeteneği kaybedebilirdik.

Keza, Trabzonspor’un geçtiğimiz sezon ki kadrosuna Abdülkadir’i değil Messi’yi koysak yok olup gidebilirdi.

Ersun Yanal son iki karşılaşmada sahaya sürdüğü kadro ile adeta "Sosa gelirse Yusuf’a yazık olacak" diyen bizlere selam çaktı.

"aleynâ ve aleyküm selâm" Ersun hocam

Sen doğru olanı yaptın ve bize de senden özür dilemek kaldı.

Dediğin gibi, hocalığını da tartışıyorduk.

Fakat Gençlerbirliği maçının ikinci yarısı ve Başakşehir maçının 90 dakikasında bizlere hocalık dersi verdin.

Bir tebrik de başkan Usta’ya göndermek lazım.

Eminim içlerinde bende dahil olmak üzere binlerce kişiden Ersun Yanal’ın kovulması yönünde istek mesajları almıştır.

Abdülkadir ve Yusuf’un arkasında duran Yanal ve Yanal’a sahip çıkan Usta’ya teşekkürler bizlere iki değerli futbolcuyu kazandırdıkları için.

Dediğim gibi Başakşehir maçının skorundan çok daha önemli Abdülkadir ve Yusuf Yazıcı’nın kazanılması.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ağabey aydın
Ağabey aydın - 2 yıl Önce

Bence kazanacaģımız maçı berabere bitirdik aynı fenerbahçe maçı gibi geç değişik ve yanlış oyuncu değişikliği Ersun hoca oyunu iyi oluyamiyor

Ahmetcan
Ahmetcan - 2 yıl Önce

60 dan sonra kucka- onazi , olcay -castillo (bongonda) değişiklikleri yapsaydı. Bu maçı farklı bitirirdik. Ersun beronu da al git. Sende nerenle maç izliyorsun. Gerçi maç bitmeden yorum yazmışsın. Teknik adamlık zaten oynaması gereken Abdülkadir i oynatmak değil. Oyunu okumak doğru taktikler vermek doğru müdahaleler yapmak. Birisi bana söylesin Olcay nerede oynadı. Sol açık kimdi.Mustafa Akbaş ın bu takımda ne işi var.

FC LİVERPOOL
FC LİVERPOOL - 2 yıl Önce

ERSUN YANAL İSTİFA ETMELİ ACİLEN ONDAN Bİ CACIK OLMAZ KENARDA KORKULUK GİBİ DURUYOR MUSTAFA AKBAŞLA BAŞLAMAK AYIPTIR BİZİ GÜNAHA SOKMAYI BIRAKSIN İSTİFA ETSİN ERSUN YANALLA BAŞARI BEKLEMEK ŞAMPİYON OLMAMIZ KADAR İMKANSIZ BİR ŞEY

Ahmetcan
Ahmetcan - 2 yıl Önce

Allah aşkına Başakşehirin penaltısından önceki pozisyona bakın. Başakşehir atağa kalkmış, Visca koşarak içeri katediyor. Olcayın yanından geçip gidiyor. Olcay tın tın. Ne koşuyor ne adamı takip ediyor. Vurdum duymaz. Zaten 90 dakika ne yaptığı belli değil. Bu Olcayın her maç 90 dakika oynayacak kuralımı var Ersun. Olcay 90 dakika sahada ilk çıkanlar Yusuf la, Abdülkerim. Olcay la kucka sahada. Giren adam bero. Ne diyeyim ben sana ya. Düş şu takımın yakasından. Kovulup tazminatını alıp gitme planları yapıyorsan. Yönetim getir şu Ersunun tepesine bir adam bütün yetkilerini elinden alın. Top toplasın sahada.