ALLAH'INI SEVEN DEFANSA GELSİN

Lige en hazır takımlardan biri olan Konyaspor’dan alınan 3 puan, ardından Ersun Yanal’a rağmen Fenerbahçe karşısında kaybedilen 2 puan ile lige başlamak 50. Yıl adına beni heyecanlandırdı.

Bu sezon diğer sezonlara göre çok farklı. Çünkü artık hakemlere karşı mücadele etmeyen bir Trabzonspor izliyoruz.

Şimdi gelelim asıl konumuza;

Başkanım Allah’ını seviyorsan cevap verebilirsin şu soruma?

Durica veya Uğur Demirok cezalı duruma düşse, Allah göstermesin de sakatlık geçirse yerine kim oynayacak?

Ön liberodan devşirme Medjani mi? Yoksa sol stoperden devşirme Mustafa Akbaş mı?

Yok başkanım yok. Takımda üçüncü bir stoperimiz yok.

10 numara bölgesinde dünyaca ünlü yıldızların peşinde konuşuyoruz. Güzel, şampiyonluğa oynayacak takımda alternatif futbolcuların olması gayet mantıklı. Orta sahada oynayacak isimlere bir bakalım. Alternatifler zaten fazlasıyla var. Alınacak 10 numara transferin Yusuf Yazıcı’yı yedek kulübesine gönderme ihtimali de var. Sonucunda Yusuf Yazıcı’yı kaybetme olasılığı da var. Yani alınırsa güzel olur, ama alınmazsa da bu takım ligin devresini çok rahat görür.

Ben şahsen Yusuf Yazıcı’yı yedek kulübesine gönderecek bir transfere karşıyım.

Ama başkanım büyük harfler ile yazıyorum. Bir STOPER alınmazsa bu takım ligin devresinde şampiyonluktan kopar.

Devre arasına kadar “Allah’ını seven defansa gelsin” diye bağırmamak için 10 numara transferinden önce Trabzonspor’un acil olarak bir stoper alınması şart.

Son olarak Rodallega’yı küstürmek nedir?

N’Doye iyi bir profesyonel olabilir. Çok iyi bir insan olabilir. Fakat futbol kalitesi olarak Rodallega’dan kötü.

Durum buyken Rodallega’yı kazanmak hocanın işidir. Ersun Yanaş, eğer futbolcuyu kazanamıyorsa, Trabzonspor’da hocalık yapmasın.

Bu kaç oldu, “Waris’ten futbolcu olmaz” dedi. Adam Fransa’da yılın futbolcusu seçildi.

Ha doğru, Waris’i Ersun Yanal’ın menajer bağlantıları transfer etmek istiyordu…

Merak ediyorum Ersun Yanal, Rodallega’yı küstürmenin arkasında ne var?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet demirkara
Mehmet demirkara - 2 yıl Önce

Rodelega gibi bir futbolcudan yararlsnamiyorsak yazıklar olsun bize kaç takımın hayli ono takımında gormek

anti-ersun
anti-ersun - 2 yıl Önce

Aynen katılıyorum. Bir takımın en önemli oyuncusu teknik direktörüdür. Bunun kimse farkında değil. Farkında olmadığını şuradan anlayabiliriz ki hiçbir takımda teknik direktörün maaşı futbolcuya verdiği maaşı kadar değil.
Ersun Yanal'ın bir çok eksisi var. Bunların başında oyunu okuyamıyor. Maçta ne zaman değişiklik yapsa aleyhimize oluyor. Castillo'nun yokluğunda takımı ileri en hızlı çıkaracak kişi Bongonda ve sen onunla başlamıyorsun. Hadi başlamadın diyelim 87.dk'ya kadar da oyuna almıyorsun. Kontra atak yapacağını bile bile koşmaktan aciz N'doye'u Rodallega'ya tercih ediyorsun. Bunları da geçtim. Sırf "KORKAK" olduğun için takımın ayağında tek top tutup atağa çıkarabilecek oyuncusu Yusuf'u çıkartıp Onazi'yi alıyorsun. Sen savunmaya çekildikçe adamları korkutamadıkça adamlar defansını ileri çıkarttıkça çıkarttı bir sürü gol pozisyonu buldu ve sen bir tane dahi kontra atak yapamadın. Berabere kaldığımız için şanslısın. Bu korkaklıkla bu sene şampiyonluk mümkün değil.

mserdar
mserdar - 2 yıl Önce

Gurbetçi Trabzonlular olarak iyi bir Trabzonspor izlemek istiyoruz.Bir hoca öğrencisi ile küs olamaz,öğrencisini kazanmaya çalışır.Söylenenler doğru ise yeni hoca aramaya gerek yok, Trabzonda Ersun gibi çok sayıda hoca var.

Turan Turan
Turan Turan - 2 yıl Önce

Yorumlara bakıyorum herkes aynı fikirde ki ben de iki yıldır N Doye 'nin kötü bir futbolcu olduğunu, onun santrafor oynadığı maçlarda hep zorlanacagimizi söylüyorum.Tabi bizim Ersun gibi diplomamiz yok futboldan onlar daha iyi anlıyor! İddiam o ki en iyi transfer N Doye 'nin bu takımdan gönderilmesi olur.

Abbas Erdoğmuş
Abbas Erdoğmuş - 2 yıl Önce

Ali bey çok iyi tespitler yapmış Günlerdir bende sosyal medyada aynı şeyleri yazıyorum. Teşekkür ederim.

bülent kanca
bülent kanca - 2 yıl Önce

aynen katılıyorum
ağzına sağlık kardeşim

Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Ali bey gerçekten çok doğru tepitler.ndoye gibi bir adami alarak oyuna inanıyorum ki tüm Trabzonspor taraftarını şok etti.Baskan bir heyet kursun e.yanal ile rodallegayi barıştırsin bu adam iyi oyuncu biri anlatsin e.yanala

hyıldırım
hyıldırım - 2 yıl Önce

yusuf yazıcıyı da abdulkadiri de harcamasından korkuyorum ben de ersun yanalın