Ofspor Renklerini Değiştirdi

Trabzon temsilcisi Ofspor’dan tarihi bir hamle geldi.

ALT LIGLER 25.05.2022, 12:13
Ofspor Renklerini Değiştirdi

Trabzon ekiplerinden Ofspor tarihi bir hamleye imza atarak kulübün Bordo-Mavi olan renklerini Bordo-Sarı olarak güncelledi.

Ofspor güncel logosunda de değişikliğe gitti.

TFF 3. Lig ekibi Ofspor’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Ofspor’umuz 1968 yılında kurulurken renklerini; sofralarımızdan eksik olmayan çay (BORDO) ile bahçelerimizin lezzetiyle meşhur Of kabağından (SARI) almıştır. 1972 yılında amatör lig müsabakasında çıkan olaylar üzerine almış olduğu 10 yıllık(!) ceza üzerine faaliyetlerine ara vermek zorunda kalmıştır.

Daha sonraki yıllarda Of Çayspor ve Of Gençlerbirliği’nin ilçemizi temsil etmesi Ofspor’un varlığını unuttursa da bu rekabetin Of’un gücünü böldüğüne kanaat getirilip iki kulübün de faaliyetlerini durdurup birleşmesiyle 20 yıllık bir aradan sonra 1992-93 sezonunda Trabzon 2.Amatör kümede Ofspor adıyla yeniden yarışmaya başlamıştır.

1995-96 sezonunun devre arasında Profesyonel ligden amatöre düşmeme mücadelesi veren Trabzon Beldespor’un yarışma hakları satın alınarak 1996 Ocak ayından itibaren profesyonel lige merhaba demiştir.

Bu birleşmede o günkü yönetim kurulu satın alınan kulübe jest yaparak Bordo-Sarı renklerine, Mavi-Beyazı da ekleyerek tüzükte Bordo-Sarı-Mavi-Beyaz yapmıştır. 2014 yılına kadar müsabakalarda ise her iki kulüpten alınan  Bordo-Mavi renkleri kullanılmıştır.

Kulübün şirketleştiği 2014 Haziran kongresinde alışagelen, bilinen ve kullandığımız Bordo-Mavi renkler tescillenerek resmiyet kazanmıştır.

Ancak zamanla; kuruluş renklerimiz olan Bordo-Sarının değişmiş olması, 1968 yılında bu kulübü kuran kişilere ve kulübünde tarihine vefasızlık hissi oluşturmuş olup, bugün aramızda olmayan kuruculara vefasızlık yaptığımız kanaati ile, hayatta olanlardan da defaatle işittiğimiz sitemler sonucu gerçek renklerimize dönme fikrini kuvvetlendirmişti.r

Kendine özgü, herkesten farklı, Türkiye’de sadece Ofspor’a ait olan bu renkleri 2020 Haziran kongresinde değiştirip resmiyet kazandırdık.

Bunu açıklama yerine 2 yıldır aynı logoyu kullanarak formalarımızda alternatif renk gibi Sarı renklere de yer vererek bir alışma devresi geçirdik.

Malum; Trabzon’un hiç bir ilçesinin futbol takım renkleri Bordo-Mavi olmadığı halde daha evvel değişiklik düşüncemizi paylaştığımızda ‘Neden değişiyorsunuz, kendini ayrı mı görüyorsunuz?’ denilerek Trabzonspor sevgimiz sorgulandığı için zamana bırakmaya karar vermiştik

Gelinen sürçte bugün bunun vakti ve zamanı geldiğine karar verdik.

Ofspor kurucularına duyulan saygı, renklerinin anlamı, kendine özgü, tek ve farklı olmasıyla 2 yıl önce tescillediğimiz Bordo-Sarı renkleri ve şimdi yeniden güncellediğimiz logomuzu 2022-23 sezonundan itibaren kullanmaya başlayacağımızı kuruluş tarihimiz olan 25 Mayıs tarihinde ilan ederiz.

Kamuoyunu saygılarımızla.

OFSPOR YÖNETİM KURULUYorumlar (2)
Trabzonsporlu 1 ay önce
Trabzon olarak profesyonel liglerde en az 10-15 takımız olmalı. Süper ligde neden başka trabzon takımı olmasın? Pttliginde neden 2-3 Trabzon takımı olmasın? 2. ve 3. Liglerde de en az 7-8 Trabzon takımı olmasın…
TS61 1 ay önce
Sarı kırmızı yani. GS nin kırmızısı gibi. İlginç. Şampiyonluk formamızın amblem rengi sarı bordo. Ondan etkilenmiş olmalılar.