Abd yaşayan 60 yaşlarındaki bir kadın Diriliş Ertuğrul dizisini izlerken Müslüman oldu.

Dizinin onu çok etkilediğini belirtti. Adını Hatice olarak değiştirdiğini açıkladı. ABD’de küçük bir kasabada yaşayan kadın Diriliş Ertuğrul dizisini izlerken Müslüman oldu. Adını Hatice olarak değiştirdi.

Küçük bir kasabada yaşan ABD’li kadın bir gün kendini mutsuz hissettiği bir zaman diliminde bu sırada Netflix’ te gezerken Diriliş Ertuğrul dizisini izlemeye başladı. Diriliş Ertuğrul dizisinden Müslümanlığa uzanan hikayesini anlattı.

Netflix’ te gezerken Diriliş Ertuğrul dizisini izlemeye başladı. Diriliş Ertuğrul dizisinden Müslümanlığa uzanan hikayesini anlattı. Ne dini nede tarihi hakkında hiçbir bilgim yoktu. Dizide geçen, yardım, barış, birlik adalet ve yardımlaşma duygusu beni çok etkiledi. Diziye iyice bağlandım.

Dizide Selcan Hatun ve Ertuğrul karakterleri çok hoşuma gidiyor. Bamsı karakterinin kurgu olması beni çok üzdü. Dizide onu asıl etkileyen ve İslama geçen yanı ise Muhiddin İbn-i Arabi karakterinin vermiş olduğu dini mesajlar hayatıma anlam kattı.

 Söylediği sözler beni çok etkiliyor ve düşündürüyor bazen o kadar etkileniyorum ki göz yaşlarıma hakim olamıyorum.

Dizi benim dünyada hiç açılmamış gözlerimi açtı beni gerçekle buluşturdu

Tarihe normalde de ilgim vardı. Bu ilgi beni İslam’la tanıştırdı.  Kafamda soru işaretli zaten vardı dizi ile kafamdaki soru işaretleri şekillenmeye başladı. Sonrasında artık İslam adına herşey kafamda netleşmişti.

İsmimi Hatice olarak kimliğinde değiştirdim. Kur’an’ı Kerim’in İngilizce mealini okudum. Sonrasında artık Müslümandır. Çevremde cami araştırmaya başladım. Sadece küçük bir mescid buldum karşılaştığım her Müslüman çok nazik ve kibardı.

Namazın arkasına şehadetler getirdim ve orada karar verdim ismimi değiştirmeye ve ismim artık Hatice. Diye belirtti.

Dizinin kendisini oldukça etkilediğini söyledi. Müslüman olduktan sonra. Adını Hatice olarak değiştirdiğini belirtti. ABD’de küçük bir kasabada yaşamakta olan bayan Diriliş Ertuğrul dizisini severek izlerken  Müslüman oldu. Adını Hatice olarak değiştirdi. Küçük bir kasabada bulunan ABD’li bayan bir gün kendini mutsuz hissettiği esnada Netflix’ te gezerken Diriliş Ertuğrul dizisini izlemeye başladı. Diriliş Ertuğrul dizisinden Müslümanlığa uzanan hikayesini anlattı.