Kategoriler

HaberTS - Trabzon Haber Sitesi

Abhazya-Gürcistan sınırında Özbekistan uyruklu 2 kişi gözaltına alındı

Abhazya sınır muhafızları ve Rusya istihbarat servisi (FSB), Abhazya’nın Gürcistan sınırında Gürcistan’a geçmek isteyen Özbekistan uyruklu 2 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltında yapılan sorgudan sonra 1 Özbekistan vatandaşı Gal şehri...

Abhazya sınır muhafızları ve Rusya istihbarat servisi (FSB), Abhazya’nın Gürcistan sınırında Gürcistan’a geçmek isteyen Özbekistan uyruklu 2 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltında yapılan sorgudan sonra 1 Özbekistan vatandaşı Gal şehri bölge mahkemesi tarafından tutuklanırken, tutuklanan şahsın oğlu ise sınır dışı edildi. Yapılan tutuklama ve sınır dışı işleminin gerekçesi konusunda kamuoyuna bilgi verilmedi.

Abhazya ve Rusya tarafından güvenliği sağlanan Abhazya’nın Gürcistan sınır kapısı olan İngur sınır kapısında Abhazya sınır muhafızları ve Rus İstihbarat Servisi (FSB) üyeleri tarafından yapılan çalışmayla, Özbekistan uyruklu 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltında yapılan sorgudan sonra 1 Özbekistan vatandaşı Gal şehri bölge mahkemesi tarafından tutuklanırken, tutuklanan şahsın oğlu ise sınır dışı edildi. Yapılan tutuklama ve sınır dışı işleminin gerekçesi konusunda kamuoyuna bilgi verilmedi. Ayrıca Abhazya vatandaşı 1 kişi de sınırdan yasa dışı narkotik maddeleri taşıma suçundan yakalandı. Yapılan gözaltı sürecinin ardından da şahıs cezaevine gönderildi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Abhazya’da Özbekistan uyruklu DEAŞ mensubu kişiler yakalanmış, Abhazya’da özellikle Orta Asya’dan gelen kişiler üzerinde denetimler arttırılmıştı.
Yorumlar

Daha Fazla Haber
POLİTİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye geldi
GENEL
Aksaray’da bir genç üst geçit üzerinde intihar girişiminde bulundu
ASAYİŞ
Tanzanya’daki feribot faciasında ölü sayısı 224’e yükseldi
ASAYİŞ
Devrilen kepçede sıkışan operatörü itfaiye kurtardı
POLİTİKA
Norveç casusluk iddiasıyla bir Rus’u gözaltına aldı
ÇORUM
İki araç kafa kafaya çarpıştı: 1 yaralı
SPOR
Kavçak: “Rakibe saygı duyuyoruz ama biz bugün çok iyi oynadık”
BURSA
Bursa’da aile içi kavga: 3 yaralı
SPOR
Terim: “Farklı sonuçlarla yenilmekten de hiç hoşlanmıyorum”
POLİTİKA
Ukrayna gemileri Rus deniz sularında ilerliyor