Kategoriler

HaberTS - Trabzon Haber Sitesi

Trabzonspor Taraftarı Ayaklandı

Trabzonspor taraftar grupları Trabzonspor yönetimini istifaya davet etti.

Trabzonspor'un Akyazı Stadyumu önünde toplanan Bordo Mavili taraftarlar burada Trabzonspor yönetimini istifaya çağırdı.

Bir basın açıklaması yapan taraftar grupları 50. yılda İstifa sloganları eşliğinde şu ifadelere yer verdi

"Burada toplanmamızın nedeni bir eleştiriden fazlasıdır.. 
2015 yılında göreve gelen Sayın Muharrem Usta’nın profil fotoğrafını sizlere analiz etmek istedik.. 
Göreve geldiği andan itibaren sabır cümlesini dilinden düşürmeyen ve 2 sezondur kulüp tarihinde yaşamadığımız üzüntü kalmamış bu ortamda çıkış yolu arayarak bu günlerden kurtulmayı dört gözle bekledik.. 
Sayın Usta göreve gelmeden önce Sürecin çok zor bir süreç olduğunu belirten açıklamaları vardı.. 
Trabzonspor’un içinde bulunduğu duruma baktığınızda gerçekten büyük bir gayretle
çok uzun süreli bir çalışmaya ihtiyacımız var diyerek cümlelerine başlayan derinleşen sorunların çözebilmek adına hiçbir günü boşa harcamadan her gün üzerine koyarak, hem restorasyon yapmaları gerektiğini ifade eden Sayın Usta kulübün en zor zamanlarında yanında olmaktan uzak durdu.. Seçim sürecinde Trabzon’a kamp kuran Usta, seçildikten 1 yıl sonra deyim yerindeyse yerinde yeller eser olmuş durumda.. 

50. yılda kandırıldık 
Öncelikle 50’inci yıl şampiyonluk sloganıyla gündeme bomba gibi düşerek bizlerin gözünü boyayan Usta “Yarım asırlık bir kulüp ve içerisine her türlü başarıyı sindire sindire sığdırmış olan, her tarafta kabul edilen, büyük kulüp unvanını alan Trabzonspor’un 50.yılını kendine yaraşır, yakışır bir şekilde olağanüstü görkemli ve hedefine kilitlenmiş, başarıya mutlak manada camiasıyla birlikte kenetlenmiş şekilde geçilmesi şart” ifadelerini kullanmasını dün gibi hatırlıyoruz. Öyle ki Ersun Yanal’ın başarısız olduğu dönemlerde dahi sesimizi çıkartmayarak bir bildikleri var, bu kez taraftar sadece stada gitsin düsturuyla istenileni yaptık. Ekonomik olarak bu kadar sıkıntı varken, kulüpte bunca sıkıntı varken nereden çıktı bu' tarzında düşündük ama dile getirmedik. Ama gelinen noktada görüyoruz ki keşke yapmasaydık. Demek ki biz de kandırılabiliyormuşuz. 

"HEM EKONOMİDEN HEM DE SPORTİF BAŞARIDAN VAZGEÇEMEYECEK
DURUMDAYIZ"

Usta’nın 'Trabzonspor’un en önemli sorunları nelerdir' şeklinde bir ankette dahi bu şehrin hem ekonomik hem de sportif başarıya istediğini söyleyen Muharrem Usta’nın gelinen nokta hakkında ne gibi açıklamaları olacak merak ediyoruz. Hadi başarıyı geçtik.. 83 senesinden sonra 1995-1996, 2004-2005 ve 2010-2011 sezonunda çalınan kupalarımızın dışında Usta dönemi haricinde en azından Türkiye Kupası’nda başarı bekledik. Ancak orada da Kızılca bölük, Gümüşhane spor’un olduğu gruptan çıkamadık. Yani ortada başarı yok.. O zaman kulüp borçları ne alemde diye baktığımızda 450 milyon TL’den 1.2 milyar TL’ye artan bir borcun altında bırakılan bir enkazın ardından ne gibi açıklamalar yapacak merak ediyoruz.. 

Usta göreve geldiğinde amatör spor kulüplerine destek vereceklerini ifade etmişti.. Ardından Trabzonspor hentbol kulübünün kapatılması akıllara soru işareti getiriyor. Acaba biz mi yanılıyoruz diye kendimize sormaktan çekinmiyor ancak yanıtının Muharrem Usta’ya bırakıyoruz. 

Usta’nın göreve gelmeden önce basın yayın organlarında diline pelesenk ettiği bir söz vardı.. “Bizim iki karpuzu iki koltuğumuzda düşürmeden taşıyabilecek bir organizasyonu yapmalıyız” diye.. Bırakın taşımayı bırakın organizasyonu karpuz yerle bir olmuş durumda paramparça hal almış durumda olduğunu görmüyor mu?

Özellikle de oluşturulan yönetim kurulu listesine bakıyoruz.. Bunun için çok çaba sarf ettiğini defalarca ekranlar karşısında söylemişti. Hatta listeyi basına açıklamadan önce 'Muharrem bey ve ekibi bu yanlışları yaptı' gibi bir durumda bizi görmeyeceksiniz” diyen Usta’nın bu durumunu siz değerli kamuoyunun inisiyatifine bırakıyorum. Bırakıyorken de yönetimdeki kaç kişinin istifa ettiğini söylemeye bile gerek duymuyoruz. 

Trabzonspor markasına ve o markaya emek verenlere karşı büyük bir sorumlulukları
olduğuna değinen Usta bu nokta hakkında birkaç cümle söyleyecek midir acaba merak ediyoruz. Ya da artık merak etmiyoruz. 

Kol kola el ele Lucescu Trabzonspor’a gelmiş olacak diyen Usta, sonra o dediğini yalanlayan yine Usta..

Taraftarın Trabzonspor’u küçülmüş görmesinden rahatsızlık duyuyorum dedi 6-1’ler, 7-0 lar 3-0 dan maç kaybetmeyi yaşayan taraftarların daha ne kadar küçüleceğini göremeyen Usta.. 

Akyazı Stadının neresinden başlasak bilemiyorum. Avni Aker’e kaç kere veda ettiğimizi hatırlamıyoruz.. 

Transfer konusunda tam bir mühendis gibi çalıştıklarını ifade eden Usta’ya mühendis olsak manevi tazminat davası açardık. Şekil A) Kucka.. 

Geldikten 2 ay sonra scout ekibi kurdu.. Gerçekleştirilen transfer Burak Yılmaz.. E Burak’ı bulmak için scouta gerek yoktu.. Sokakta 15 yaşındaki çocuğa sorsak olsun gelsin derdi.. Bu noktaya harcanan paraların hesabını kim verecek.. 

Akyazı stadının açılışı ise Muharrem ustanın hayaller ve hayatlar ikileminde yaşadığını görmekteyiz. Az daha Barcelona gelecekti şükür ki Alaves takımıyla açılışı yaptık!..

Velhasıl kelam bu liste uzar gider.. 

Dememiz o ki.. 

Sayın Muharrem Usta.. 

Kulübü batırdığınızı kabul edin.. ve gitmeden önce bu kulübe bir iyilik yapın.. Yıllardır bu kulübü babalarının çiftliği gibi yönetenlere ve yönetecek olanlara dur deyin.. Kulüpte tüzük çalışmaları kapsamında değişikliğe giderek GELİR GİDER DENGESİNİ AŞAN YÖNETİMLERE ŞAHSİ OLARAK ÜSTLENMESİNİ TAAHHÜT ALTINA ALINMASINI SAĞLAYIN.. 

Tabi bunları yaparken de kuru kuruya bırakıp gitmek olmaz.. Nasıl batırmışsanız taşın altına elinizi değil kafanızı koyun da şu Trabzonspor’un yükü biraz azalsın.. "
 

Yorumlar

Guven 7 Ay Önce

Yazıyı kim hazırlamışsa eline sağlık

Cevdet 7 Ay Önce

Anlayana sivri sinek saz....

Poyraz 7 Ay Önce

Ben bu Usta denen Sahtekar adamı zaten sevmiyordum şimdi sokakta görsem gırtlaklarım gibi geliyor bana. O’ na daha çok şey söylüyorum ama buraya yazamıyorum yayınlayamazlar çünkü. Aslında O ‘ nun yüzüne demek lazım bir de sağlam dayak.

KOCAELİSPOR 7 Ay Önce

BU YYASSK BİZİM İCİN İYİ OLUR YASLİ İSİ BİTMİS FUTBOLCU ALMAYİZ SOSA 32, DURİCA 36, KUCKA 33 N DOYE 34 BUNLARDAN KURTULURUZ

Yasin kumandaş 7 Ay Önce

İşe yaradı seçim kararı çıktı. Bu dakkadan sonra herkes uyanık olsun. Fenerin ajanlarını bir daha bu takımda görmeyelim. Gönülden trabzonspora hizmet eden birini seçelim inşallah

Daha Fazla Haber
TRABZONSPOR
Ahmet Ağaoğlu O Futbolcularla Görüştü
BASKETBOL
Başkan Abiş Hopikoğlu Yoğun Mücadele Veriyor
FUTBOL
Ayrılık Resmen Açıklandı
AĞRI
Eleşkirt’te İlköğretim Haftası
POLİTİKA
Trump, Carolina ziyaretinde büyük gaf
ASAYİŞ
Özürlü oğlunu döven baba: "Sanki adam öldürdük”
GENEL
TİKA’dan Mozambik Yargısına Altyapı Desteği
GENEL
Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Açma ve Kapatma
İSTANBUL
Sultangazi’de 10 bin kişiye aşure ikram edildi
ANKARA
Beypazarı’nda Cuma Namazı sonrası aşure ikramı