Ankara’da İtfaiye Erlerine KBRN Eğitimi Verildi

Son yıllarda gittikçe daha fazla önem verilen Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer tehdite karşı Ankara’da görev yapan itfaiye çalışanlarına özel bir eğitim verildi.

Ankara’da İtfaiye Erlerine KBRN Eğitimi Verildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İtfaiye Daire Başkanlığındaki yetkililerin planladığı ve Dr. Ruşen Koray Eyison tarafından verilen eğitimde olası bir KBRN durumunda ne şekilde reaksiyon verileceği ve etkin mücadelenin ne şekilde yapılması gerektiği anlatıldı. Sözlü anlatımın dışında eğitim esnasında bazı uygulamalı eğitimler de yer aldı. KBRN tehditi anında kaçınılması gereken ölümcül hatalarla ilgili de bilgilerin yer aldığı eğitime çok sayıda itfaiye personeli katılarak bilgi aldı.

Verilen eğitim ve son yıllardaki kimyasal madde kaynaklı ölümlere ilişkin açıklama yapan İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu, eğitimlerin öneminin altını çizerek önümüzdeki dönemde bu eğitimlerin sayısının ve çeşidinin de artacağının sinyallerini verdi. İtfaiye personelinin tüm bu bilgi birikimiyle birlikte daha etkin bir mücadele göstereceğini vurgulayan Salih Kurumlu hem mağdurların, hem de olaylara müdahale eden ekiplerinin can güvenliğini korumayı ön planda tuttuklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER