Gece Yarısından İtibaren Benzin İndirimi Kesinleşti Gece Yarısından İtibaren Benzin İndirimi Kesinleşti

Akaryakıt fiyatlarına indirim geleceği duyuruldu. Yapılan açıklama kapsamında motorin fiyatlarına indirim geleceği haberi verildi. Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Edinilen bir son dakika açıklamasına göre motorin fiyatlarına indirim yapılacağı duyuruldu.

Petrol ihraç eden ülkelerden olan OPEC+ tarafından geçtiğimiz haftalarda Bakanlar toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda da üretimin daha da azaltılacağının kararı alındı. Alınan karardan sonra brent petrol varil fiyatları yükselip 95 dolar seviyesine kadar yükseldi. Hal böyle olunca Ekim ayı boyunca motorine toplamda 4 defa zam bir defa indirim yapıldı. Yapılan indirimden sonra bugünde motorin fiyatlarına indirim gelmesi bekleniyor.

Motorine 1 TL indirim!

OPEC+ tarafından petrolün kısıtlanmasından sonra ABD Başkanı Joe Biden tepki göstererek Suudi Arabistan ile görüştü. Yapılan görüşmeden herhangi bir karar çıkmasa da Biden’in stratejik rezervlerini piyasaya sürme kararını alması brent petrol fiyatlarının düşmesine neden oldu. Bugün 92 dolar seviyesine kadar düşen brent petrolle beraber motorin fiyatlarına indirim geleceği haberi edinildi. Yapılan açıklamada ise motorin fiyatlarında indirimin 1 TL civarında olması bekleniyor.

İstanbul’da benzin fiyatı 20,63 TL, motorin fiyatı 27,39 TL,

Ankara’da benzin fiyatı 20,77 TL, motorin fiyatı 27,51 TL,

İzmir’de benzin fiyatı 20,76 TL,motorin fiyatı 27,52 TL’den satılmaktadır.