Samimi açıklamalarda bulunan Arda Turan şampiyonluk için gönlünün Galatasaray’dan geçtiğini fakat Trabzonspor’un önde olduğunu belirtti.

TRABZONSPOR ÖNDE!

Arda Turan açıklamasında, ‘’Trabzonspor çok avantajlı durumda. Abdullah Avcı var, Orhan Ak var. Egemen Korkmaz ağabey ayrıldı fakat çok iyi bir ekip var. Hazırlar ve öndeler’’ ifadelerini kullandı.

Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor geçen sezonu 81 puan ile şampiyon olarak tamamlamıştı.

Kopenhag Maçı Sonrası Avcı'nın Basın Toplantısı Kopenhag Maçı Sonrası Avcı'nın Basın Toplantısı

YABANCI SINIRI

Yabancı sınırı ile açıklamalarda bulunan Arda Turan, ''14 yabancıyla Avrupa’ya kafa tutabiliyor musun? Şampiyonlar Ligi’nde, Avrupa Ligi’nde yarı final mi oynuyorsun? Bırakalım altyapıdan çocuklar oynasın. 5-10 sene sonra Ajax gibi oluruz..” dedi.

BAKASETAS ÖRNEĞİ VERDİ

Türkiye'de oynanan futbol sistemine değinen Arda Turan, ''Oyunu doğru oynamıyoruz, doğru insanlarla oynamıyoruz ve bunda ısrar ediyoruz. Elinde Mesut Özil ya da Bakasetas varsa oyunu neden onun üzerine şekillendirmiyorsun? Ben, Mesut Özil'i sağ kanatta oynatırsam nasıl verim alacağım?" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY'A SİTEM ETTİ

Arda Turan, Galatasaray'a sitem ederken "Galatasaray'ın bazı yönetim kurulu, genel kurul üyeleri beni sevmiyormuş gibi hissediyorum. Çok kötü bir şey. Ben, Galatasaray'ı hep seveceğim. Taraftar benim canım. Genel kurul beni sevmiyor, niye bilmiyorum, herhalde onlar da 13 milyon kazandırdı." dedi.

BEŞİKTAŞ'TAN TEKLİF ALDI

Arda Turan ayrıca, kötü günler geçirdiği dönemde Beşiktaş’tan teklif aldığını açıkladı.

Teknik direktör Sergen Yalçın’a teşekkür eden Turan, "Sergen Yalçın'ı canım kadar severim. Benim sıkıntılar yaşadığım günlerimde bana telefon açtı, 'Beşiktaş'a gelmek ister misin?' dedi. Sergen ağabey hiç kimsenin sahip çıkmadığı kadar bana sahip çıktı" ifadelerini kullandı.

FUTBOLU BIRAKTI MI?

Futbolu henüz bırakma kararı almadığını belirten Arda Turan teknik direktör veya futbolcu olarak kendisine güvenen bir yönetim ile çalışmak istediğini belirtti.

Arda Turan, Türkiye'de bir takımda futbol oynamayı düşünmediğini ifade etti.

ARDA TURAN'IN KARİYERİ

Kariyerinde 527 maça çıkan Arda Turan 90 gol 127 asistlik katkı sağladı.