Irak’ta patlama: 5 ölü, 30 yaralı

Irak’ın Selahattin iline bağlı Beyci ilçesinde bir lokantanın hedef alındığı saldırıda 5 kişi hayatını kaybederken en az 30 kişi de yaralandı.Irak’ın Selahattin ilinde bir lokantaya saldırı düzenlendi. Polis kaynakları, bu sabah Beyci...

Irak’ta patlama: 5 ölü, 30 yaralı

Irak’ın Selahattin iline bağlı Beyci ilçesinde bir lokantanın hedef alındığı saldırıda 5 kişi hayatını kaybederken en az 30 kişi de yaralandı.

Irak’ın Selahattin ilinde bir lokantaya saldırı düzenlendi. Polis kaynakları, bu sabah Beyci ilçesinin güneyinde bulunan bir lokantanın önünde park halinde bir aracın infilak etmesi sonucu 5 kişinin öldüğünü ve en az 30 kişinin yaralandığını duyurdu. Yaralıların civardaki hastanelere kaldırıldığını belirten kaynak, bölgenin kuşatma altına alındığını ve soruşturma başlatıldığını söyledi.

Ayrıca Selahattin iline bağlı Şırgat ilçesine bağlı Kantire köyünde meydana gelen bir diğer patlamada ise 1 kişi hayatını kaybederken 2 kişinin yaralandığı açıklandı.

Öte yandan, geçen yılın sonunda Irak’tan tamamen çıkarıldığı ilan edilen terör örgütü DEAŞ son aylarda özellikle nüfusun çoğunu Sünnilerin oluşturduğu bölgelerde saldırılarını arttırdı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER