Kaza Süsü Vererek Araç Gasp Eden 4 Hırsız Yakalandı

Araç hırsızlarının son numaralarından olan kaza süsü verme taktiğiyle bir kişinin aracı daha İstanbul TEM otoyolunda gasp edildi.

Kaza Süsü Vererek Araç Gasp Eden 4 Hırsız Yakalandı

Alınan bilgilere göre aracıyla TEM otoyolunda seyahat etmekte olan bir kişiye arkadan bir araba çarptı. Arabasını park ederek kenara çeken kişiye arkadaki araçtan inen kişi saldırdı. Kafasına silahın kabzasıyla vurulan adamın kafası yarıldı ve kanlar içinde kaldı. Gaspçılar ise o anda lüks araca binerek bölgeden uzaklaştı.

Polise yapılan ihbar sonrasında bölgeye gelen polisler olay yerini inceledi. Gaspçıların olay yerinde terk ettikleri aracın da çalıntı olduğu anlaşıldı. Güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri Esenyurt’ta bir eve dün akşam 22.30 sıralarında baskın yaptı ve 18 yaşından küçük 4 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltı sırasında gaspçıların saklandıkları evde çıkan eşyalar polisleri şaşırttı. Ev aramasında tüfek ve tabancalar da ele geçirilirken, zanlıların yakın zamanda birçok araç hırsızlığı, gasp ve kapkaç olaylarını da işledikleri anlaşıldı.

Gaspa uğrayan şahsın kafasına dikiş atıldı ve sarıldı. Talihsiz adam gaspçılardan şikayetçi olduğunu ifade etti. Emniyette sorguları süren şahısların çıkarılacakları mahkemede cezaevine gönderilmeleri bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER