Polisten Lüks Mekanlara Sahte İçki Denetlemesi

Yeni yıla girmeye yaklaştığımız bugünlerde her yıl olduğu gibi bu yıl da sahte içki üreticileri artmaya başladı. İstanbul merkezli toplam 8 ilde polis güçleri ihbar aldığı bazı lüks mekanlarda içki operasyonu yaptı.

Polisten Lüks Mekanlara Sahte İçki Denetlemesi

Alınan bilgilere göre merdiven altı üretim yapan kişiler yılbaşına büyük bir hazırlığa girişti. Sahte içki imalatı yapan kişilere yönelik polise gelen ihbarlar neticesinde 8 ilde büyük bir operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda polis 1,5 milyon şişe sahte içki üretimine yetecek tam 256 ton metil alkole el koydu.

Bu yıl toplamda 602 adet lüks mekana operasyon yapıldığı ve bu operasyonlarda 147 farklı mekanın sahte içki ve benzeri sebeplerle kaçakçılık yaptıkları tespit edilerek işlem yapıldığı açıklandı. Yaşanan operasyonlarda sahte içki sattıkları tespit edilen lüks mekanlardaki müşterilere şikayetçi olup olmayacakları sorulduğunda genellikle kimsenin şikayetçi olmayacağını beyan etmesi ise polisleri şaşırttı.

Yapılan sahte içki operasyonunda 113 kişinin gözaltına alındığı da açıklandı. Emniyet yapılan operasyonların süreceğini ve yılbaşında sahte içki sebebiyle kimsenin hayatını kaybetmemesi için canla başla çalıştığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2019, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER